Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın Teslim Oldu!

Çiftlik Bank CEO’su Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın Brezilya’da teslim oldu. Mehmet Aydın, Türk yargısına güvendiğini söylemektedir. Kendi hür iradesi ile teslim olduğunu söyleyen Mehmet Aydın, Türk yargısına güvenerek gerçek suçlular açığa çıkacacaktır dedi.

Çiftlik Bank üzerinden binlercek kişinin dolandırdığı iddia edilen ve yurtdışına kaçan Mehmet Aydın, kırmızı bültenle aranıyordu. Aydın, 30 Haziran 2021 Akşam Saatlerinde Avukatları ile birlikte açıklama yaptı ve Türk yargısına teslim olacağını söyledi. Suçsuz ve madur olduğunu söyleyen Mehmet Aydın, hür irademle teslim olacağım, dedi. Gerçeği bulacağımızdan hiç şüphem yok dedi.

Çiftlik Bank adlı oyun, Mehmet Aydın tarafından Ağustos 2016’da kurulmuştu. Sosyal medya oyunu olan FarmVille’den esinlenen Çiftlik Bank’ta, oyuncular farklı altın değerlerine sahip çeşitli çiftlik hayvanları satın alabiliyordu. Bu masrafları karşılamak için ve yetiştirdiğiniz hayvanlar karşılığında para kazanmak için dijital ödeme sistemlerini kullanılıyordu. Mart 2018’de şirketin saadet zinciri prensibiyle çalıştığı ve suç örgütü olduğu iddiasıyla başlatılan soruşturma kapsamında şirketin malvarlığına el kondu ve yetkilileri tutuklandı. Şirketin kurucu Mehmet Aydın’ın topladığı yaklaşık 511 milyon dolarlık para ile birlikte Uruguay’a kaçtığı öne sürüldü ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından hakkında birçok ülkede kırmızı bültenle yakalama kararı çıkarıldı. Mehmet Aydın, 30 Haziran 2021 akşamı ise Brezilya’da teslim oldu.

Bir Cevap Yazın