Veganlığın Kalesi Türkiye!

Türkler eskiden de çok sık et yiyemezdi. Ayda yılda bir kırmızı et yer, haftada 1-2 defa da tavuk eti yerdi. Kırmızı et yiyemeyen Türkler, arada bir tavuk yiyerek vücudunu beslerdi. Artık tavuk fiyatları da arttığı için yenmeyecek duruma geldi. Türkler büyük çoğunlukla vegan ve hamur işiyle beslenmektedir. Türkiye artık veganlığın kalesi olmuştur.

Avrupa’nın en vegan ülkesi Türkiye’dir. Veganlık Türkiye’de hızlıca artmaktadır. Çiğköfte bile vegan usulü ile yapılmaya başlanmıştır. Tavuk fiyatları dahi bu şekilde artmışken artık Türklerin damak tadı da iyice değişmiştir. Türkiye’de erken kalkanlar kahvaltıyı sadece simit ve çayla geçirmektedir. Veganlık kahvaltıya da yansımıştır. Artık kahvaltılarda tüketilen yumurtalar da azaldı. Türkiye Avrupa ülkelerine göre ortalama 2 kat daha çok sebze tüketmektedir. Et tüketiminde ise durum çok vahimdir. Avrupalılar Türklerden 3-4 kat daha fazla et tüketmektedir. Otla böcekle beslenen Japon ve Çinli gibi milletler bile Türklerden daha fazla et tüketmektedir.

Et yememek savaşçılığı azaltır. Erkeklerdeki erkeklik hormonu da kaybolur. Et yemeyen erkek kadınlaşır. Son zamanlarda Türkiye’de artan LGBT mensupları ve Et yememe meselesi birbiriyle yakın ilişkilidir. Et yemeyen erkekler de kadınsı hareketler çoğalmaktadır. Erkekler ibneleşmektedir.

Veganlığın Kalesi Türkiye!” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s