Mama Lobisi ve Köpek Terörü!

Mama Lobisinin Çalışma Prensibi:

1- Sokak hayvanlarinin üremesini sağla ki daha fazla mama satışı yap.

2- Belediyeler sokak hayvanlarının bakımına yetişemediği için hastalıklı, sefil bir yaşam sürsün ama umursama sen cebini doldurmaya bak.

3- Sunulan her çözüm önerisine “hayvansever” kılığındaki tipleri öne sür.

Buradaki malumatımızda özellikle 3. Şık üzerinde duracağız. Bazı dernekler, hayvansever kılığındaki tipleri öne sürmek ve kışkırtmak için akla hayale gelmeyecek şeyler yapabilir. Mesela köpekler tarafından saldırıya uğrayan kızın ailesine dava açabilir.

Evet yanlış duymadınız. Köpekler tarafından saldırıya uğran kızın ailesine dava açarlar ve hayvansever kılığındaki tipleri ön saflara sürerler. Hayvansever kılığındaki bazı tiplerin Avrupa’da yaşamasının da propagandada ne kadar etkili olduklarının bir kanıtıdır.

Yurtdışında yaşayıp ölümüne AKP’yi savunanlar olduğu gibi sokaklarında bir tane köpek olmayan Avrupa’da yaşayan bazı gerizekalılar da sosyal medya üzerinde köpek çığırtkanlığı yapmaktadır. Sokak köpekleri barınaklara gitmesin diye var gücüyle sosyal medyada propaganda yapan bu kitleleri görünce insan gerçekten hayret ediyor. Sokakları tertemiz olan ve bir tane hayvanın sokakta olmadığı, olursa da belediye tarafından öldürüldüğü Avrupa’da yaşayıp Türkiye’de sokak hayvanları için çığırtkanlık yapmanın elle tutulur bir izahı yok. Türkiye’de yaşamayıp Türkiye’de insanların nasıl yaşaması gerektiği hakkında ahkam kesen kitleler dönüp kendilerine bakmalılar. Eğer gerçekten Türkiye’nin sorunları sizi bu kadar ilgilendiriyorsa gelin burada yaşayın. Sokak köpekleri her gün birilerini parçalıyorken küçük çocuklar bakkala bile gitmeye korkarken, koca adamlar köpekler tarafından saldırıya maruz kalırken köpeksiz Avrupa’nın temiz sokaklarında yaşayıp sokak hayvanları seviciliği yapmak orospu çocukluğundan başka bir şey değildir.

Biz hayvan-köpek düşmanı değiliz. Bunu da hayvanlara düşmanlık olsun diye paylaşmıyoruz. Paylaşımlarımızı okuyanlar bizim de köpek beslediğimizi bilir. Örneğin;

Yani boş yere bunlar hayvan düşmanı diyerek ön yargılı olmayın.

Türkiye’de evde beslenen evcil hayvan sayısı nüfusa oranla az. Bunun nedeni kültür ve apartman yaşamı. Buna karşın sokaklarda 10 milyon hayvan var. Eskiden beri kültürümüzde aç hayvan gördüğümüzde beslemek vardı. Bazı çıkar çevreleri bunu iyi gördüler. Sokak hayvanı nüfusunu patlattılar. Belediyelere rüşvet yağdırdılar, sosyal medyada taşeronlarla çalıştılar, yanlış duyarlara insanları sürüklediler. bu lobiyi oluşturanlar mama üreticileri-satıcıları, veterinerler, duyarcı sosyal medya kullanıcıları, rüşvetçi belediye çalışanları. Halkımızın genel olarak geliri yüksek değil. Bundan dolayı halkın alabileceği ucuz mamalar ürettiler. Kalitesiz mamalar sokak hayvanlarını ruhen ve bedenen olumsuz etkiledi. Obez ve ruh hastası köpekler sokakları sardı. Beslenme sorunları olmadığı için her yıl 8-10 yavru büyüttüler. Bir kaç yıl içinde sokaklarda 50 milyon köpek olabilir. Mama şirketleri her geçen gün Türkiye’de daha çok büyüyor. Bu salaklar da mama şirketlerinin gazına gelip kediye köpeğe tapıyor. Çünkü mama şirketleri bundan kâr elde ediyor. Kendinizi kullandırtmayın. Zaten gerçek hayvanseverler sokakta gördüğü hayvanı alır kendi evinde besler. Hem hayvanı sevdiğini söyleyip hem de sokakta yaşasın diye anırmak orospu çocukluğudur.

Mama şirketleri ve kötü niyetli şahıslar duygu sömürüsü üzerinden zenginliklerine zenginlik katıyor. Sosyal Medyanın her köşesi sözde hayvanlara yardım ettiğini söyleyen şahısların IBAN numaraları, banka ve bağış hesapları ile dolu. Bu paraların gerçekten ne kadarı hayvanlara gidiyor? İzmir’de bazı gençler kedilere ayrılacak parayla içki partisi düzenleyip yiyip içmiş ve bu olay sosyal medyada baya yankı uyandırmıştı. İnsan salak oldukça sırtına vuran ve eşek diye binen de çok olur.

Eski Türkiye’de sokak da başı boş hayvanlar çoğalınca imha edilirdi. Profil fotoğrafına Atatürk’ün içkili resmini koyup Twitter üzerinden köpeklerin sokaklarda kalmasını ve barınaklara gitmesini istemeyen cahil ve saf vatandaşlarımız da mama lobisinin oyunlarına gelmesin.

Elbette bu hayvanları toplayıp öldürmek ne kadar doğru tartışılır fakat eskiden bu tip olaylar net bir şekilde çözülürdü. Sokaklarda hayvanların bu denli çoğalmasının nedeni mama şirketleri, duygu sömürüsü ile zenginleşen hayvan dernekleri ve bunların peşine takılan kediye köpeğe tapan cahillerdir.

Son olarak, cihangir solcuları gibi bakamayacağınız hayvanları beslemeyin. Cihangir solcuları besliyor kedileri köpekleri sonra da sıkılınca dışarı salıyor. Bundan kim kârlı çıkıyor? Mama şirketleri. Eğer siz kedileri ve köpekleri evinize alır, besler, sonra da dışarı salarsanız bunun tek çözüm yolu da sokak hayvanlarını imha etmek olur. Hayvanları satın alıp sonra sokağa terk etmeyin. Sizin yüzünüzden başı boş hayvan sayısı iyice artıyor. Zaten hayvanları terk ederek psikolojisini bozuyorsunuz bir de hayvanlar mama şirketlerinin katkı maddeli mamalarını yiyerek daha agresif oluyor ve sokakta insanlara terör yaratıyor.

Bir Cevap Yazın