Bio Petactive Çay Ağacı Yağı Şampuan (Köpekler İçin) Ürün İncelemesi

Bio Petactive Çay Ağacı Yağı Şampuan (Köpekler İçin) Ürün İncelemesi

Öncelikle ürünü, köpeğimin geçmek bilmeyen kaşıntısı için ve bazı bölgelerinde bir türlü çıkmak bilmeyen seyrek – eksik kılları için aldım. Fiyatı 18 TL gibi bir şey olmakla beraber 250 Ml ve seyreltileceği için köpeğinizde çok rahat 1 yıl yetecektir.

Ürün özelliklerinde de kaşıntı giderici ve köpeklerin vücudunu temizlediğinden ve kürküne parlaklık vereceğinden bahsediyordu. Ürünü toplamda 5 kez kullandım. Yaz ayında her hafta yıkıyordum. Ve köpeğimi ilk yıkamada sonuç aldım. Hem eksik kılları çıktı, hem de kaşıntıları azaldı. Gür bir kıl yapısı oluşmasını başta bu şampuana bağlıyorum. Kıvamına gelirsek yeşil bir renge sahip. Bunun yanında hoş kokuyor. Bizler için üretilen şampuanlara aratmayacak cinsten. Ayrıca hiç banyo yaptırılmaktan hoşlanmayan, gördüğü anda kaçmaya çalışan köpeğim bu şampuanla banyo yaptırdıktan sonra rahatlıyor. Güneşin karşısında uzanıyor. Bu arada şampuanladıktan ve yıkayıp duruladıktan sonra bir de havlu ile durulamayı unutmayın. Ben duruladıktan ve kılları iyice kuruduktan sonra bir de kedi ve köpekler için olan tarakla tarıyorum. Taranmak benim köpeğimin aşırı hoşuna gidiyor. Patileriyle hareketler yapıyor kendisini iyice tarayıp kaşınan bölgeleri rahatlatmam için. Kesinlikle derisinin temizlenip arınıp rahatladığını düşünüyorum. Ayrıca köpeğim rahatsızken durumu çok kötü diyen boş insanlar, köpeğimin gürleşmiş kıllarını ve sağlıklı dolgun halini görünce ne yaptın nasıl iyileştirdin köpeği ve bu köpek de kim? Yeni mi aldın? Diye aptalca ama bir o kadar da köpeğimin sağlıklı olduğunu gösteren tepkiler aldım. Yani bu şampuan köpeğimin kıllarının gürleşmesini ve seyrekliklerin kapanmasını sağlıyor. Zaten çay ağacı yağı saç derisini de dengeler. Böylece deri düzelirse kıl, saç da düzene girer. Saç problemlerinin de çoğunun sebebi saç derisinden ötürü olur. Deri düzelirse saç da düzelir kendine gelir. Saçlarda da buna benzer etkisi olduğunu biliyoruz. Ayrıca eklemeliyim ki ürün köpeğimin kıllarını da çok yumuşattı. Şampuan öncesinde daha sert kollara sahipti. Şimdi ise yumuşacık kılları var. Ayrıca bu kıllarının sağlıklı olması köpeğimin duygu halini de etkiledi. Yani, köpeğim hem çok daha hareketli, hem de yürürken durup kaşınmakla vakit kaybetmiyor. Oyunlar oynuyor.

Demek istediğim, köpeğim mutlu ve keyfi yerinde. Ben de ne olur ne olmaz diye Veterinere götürdüğüm, veterinerin kendisi şok oldu. Tüy kalitesinde artma olduğunu ve artık sağlıklı olduğunu belirtti. Siz de eğer köpekleriniz ve kılları için için şampuan arıyorsanız doğru sayfadasınız. Tabii, merak edenler için içeriğini de ekleyeceğim. Şu aralar bitkisel şampuan arayışındayım köpek dostum için. Onları alana kadar favori köpek şampuanım budur. Köpek dostlarınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin.

Ürün Özellikleri

Çay Ağacı Yağlı Köpek Şampuanı

Tüylerde yumuşaklık sağlanmasının yanı sıra, deriyi nemlendirerek kurumasını engeller.
İçerdiği çay ağacı yağı sayesinde tüyleri derinlemesine temizleyerek kaşıntı giderir. Derinin doğal dengesini korumasına yardımcı olur.

Ph dengeli formülü sayesinde deriyi ve tüyleri besleyerek estra güç ve parlaklık verir.
Kullanım Şekli: Uygulama için önce köpeğininizin vücudu ılık suyla ıslatılır. Kullanılacak miktar 5 katı suyla seyreltildikten sonra şampuanlamaya ve yıkamaya sırt kısmından başlayarak, masaj yaparak köpürtülür. Daha iyi bir sonuç alabilmek için şampuanın köpeğinizin tüylerine işlemesi beklenilir. Son olarak durulanıp kurutularak tüyler taranır.

Esans : Çay Ağacı Özü
Yaş : Yetişkin
Form : Normal

Ürün İçeriği : Sodium Laureth Sulfate, Sodium Laureth Sulfate 8 – Sulfate, Magnesium Laureth Sulfate, Magnesium Laureth 8 – Sulfate, Sodium Oleth Sulfate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco – Glucoside, Glyceryl Oleate, Emulgine SML 20, PEG / PPG – 120/10 Trimethylolpropane Triolate, Laureth – 2 Tea Tree Oil and fragnance.

Farmakolojik Özellikleri: Şampuan formülünde bulunan temizleyici maddeler, bitki özü, vücudu temizler, kürke parlaklık vererek daha sağlıklı görülmesini sağlar ve vücuda am ber kokusu verir.

Endikasyonlar: Köpeklerde temizlik amacı ile kullanılır.
Uyarılar: 6 Haftalıktan küçük köpek yavrularına kullanılmamalıdır. Şampuan göze temas etmeden uygulanmalıdır.

İlaç Etkileşimleri: Bulunmamaktadır
Raf Ömrü: İmal tarihinden itibaren 2 yıldır.
Muhafaza Şartları: Oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Direkt güneş ışığında bırakmayınız. Dondurulmamalıdır. 

250 ml.

One comment

Bir Cevap Yazın