2022 DGS Türkçe Kanal Önerileri | En İyi 3 Türkçe Kanalı

Sizlere, kendimin de DGS hazırlandığı, haliyle Türkçe çalıştığı ve izlediği, bitirdiği ve memnun kaldığı kanalları burada açıklayacağım.

İşin aslı, bundan 1.5 yıl önce Hale Karataş Hocanın DGS Türkçe konu anlatım videolarını zevkle izliyordum. Video sayısı da azdı hatırladığım kadarıyla. Lakin aylardır baktığım üzere videoları kaldırılmış. Haliyle ben de DGS hazırlanma sürecimde aşağıdaki kanalları kullandım:

  1. Benim Hocam DGS Türkçe Konu Anlatım Kadir Başar

Kitabını alarak kullanmanızı tavsiye ederim. Veyahut DGS Türkçe defterinize yazarak çalışırsanız hayli akılda kalıcı olacaktır bu hazırlanma sürecinde. Bende Hale Hoca’nın ders notları olduğundan ben Türkçe defterime yazarak kullandım. Ayrıca bu kanalın video sayısı kısa olduğundan, gerek kısa sürede konuları bitirmek isteyenler için, gerek sık tekrar yapmak için çok uygun.

2. Kutlu Hoca 30 Günde Türkçe

Her ne kadar TYT için olduğu belirtilse de, DGS için hazırlananlar bilir ki TYT yazmasının çok da önemi yoktur çünkü zaten TYT konuları DGS’de de var. Tek fark soru soruş biçimi olabilir. Lakin TYT Türkçesi de ALES Türkçesine gitgide benzediğinden bence bir bakın derim. Ben internetim sınırlı olduğundan videolarını indirmiştim, defterime notların tamamını yazıp konu anlatımları bir tur dinleyip videoları silmiştim. Şunu da söylemeliyim ki zaten Türkçesi iyi olan biriyim. Ancak bilmediğim şeyler öğrendim ve hatırladığım çok bilgi oldu. Size kesinlikle tavsiye ederim bu kanalı. Bilhassa DGS TYT KPSS girecekler baksınlar.

3. Rüştü Hoca İle Türkçe

Bu kanalı koyma sebebim, hem tüm sınavlar için geçerli olması hem metotları formülleri anlatması. Yani Türkçenin Matematiği diyelim biz ona. Bonus kanalın adı oldu ama cidden öyle……

Bonus: Türkçenin Matematiği Kanalı

Anlatım güzel. İnceleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın