2022 DGS Matematik Kanal Önerileri | En İyi 3 Matematik Kanalı

Sizlere, kendimin de DGS hazırlandığı, haliyle Matematik çalıştığı ve izlediği, bitirdiği ve memnun kaldığı kanalları burada açıklayacağım.

  1. Benim Hocam Matematik Konu Anlatımı Deniz Atalay

Gerek tam DGS ayarında konu anlatımı olması, gerek video sayısının gereksiz fazla olmaması açısından gayet uygun. Tavsiye ederim. Başka bir kanaldan konu anlatım izliyorsanız en azından soru çözümü için bu kanalı da inceleyin.

2. 49 Günde Matematik

49 Günde Matematik bitirmek için, hem DGS hem TYT hem KPSS için gayet uygun bir kanal. TYT yazdığına bakmayın DGS için hayli uygun. Ayrıca kolay olduğunu düşünmüyorum. Yani DGS çalışan birinin de kolay sorular bakmaması gerektiğini düşünüyorum. Ayrıca, bence Matematik defteri tutun. Ben bu kamp kitabının yazılarının küçük olduğu versiyonunu (35 TL) aldım. Lakin içinde konu anlatımı yok. Ben de deftere videodaki konu anlatım kısımlarını geçiriyordum. 49 Günde halledin şu Matematiği!

3. Gerçel Matematik

Ben bu kanalı motivasyonlar için izlerim hep. Kesinlikle o videoları izleyin motive olun ve başlayın. Ancak videoları çok uzun olduğundan onları pek tercih etmedim. Sadece ara ara eksik konularım için ve soru çözümleri için izledim. Size de tavsiye ederim.

Bonus:

Aslında bu kanalın videolarının %90’ını YKS döneminde izledim. Lakin cidden çok sayıda video var. Ama konu anlatımı cidden akılda kalıcı. DGS’ye son derece uygun.

Bir Cevap Yazın