Köpektapar Nedir?

Köpektapar insan yerine köpeğe ilgi duyan, köpeği insandan üstün tutan, bir köpeğin ölmesindense çocuğun ölmesini hatta bir çocuğun arabanın altında kalmasını isteyen kişidir. Kısaca köpek ırkının ırkçılığını yapan kişi de denilebilir. Bu kişiler sokak köpeklerini kendi evladı olarak görür. Kimileri kendine köpek annesi veya köpek babası der.

Bir köpek bir vatandaşa saldırırsa onlara göre vatandaş suçludur. Köpek vatandaşı ısırırsa yine vatandaş suçludur. Köpekler organize olup grup halinde insanlara saldırırsa yine insanlar suçludur. Yani sonuç ne olursa olsun köpek taparlara göre insanlar her zaman suçludur.

Köpektaparlık ile hayvanseverlik karıştırılmamalıdır. Her köpek seven köpektapar değildir. Hayvansever her türlü hayvana saygı gösterir. Hayvansever hayvana tapmaz, onlara saygı duyar. Evinde besler. Hasta olan hayvanların tedavisini üstlenir. Köpektaparlar ise sadece köpekleri sever. Başka hayvanların ölmesi onlar için sorun değildir. Köpeğin yanında illa bir hayvan seveceklerse de kedi severler. Zaten kedilere tapanlar ile köpeklere tapanlar da benzer kişilerdir. Bu kişiler mama şirketleri tarafından gaza getirilmekte ve halkın manevi duyguları ile oynanmaktadır. Bu sayede insanlar daha çok mama almakta ve mama şirketleri daha çok para kazanmaktadır.

Köpektaparlar çok agresiftir. Bir insana canlı canlı işkence yapmaktan zevk duyarlar. Köpeğin bir kılına zarar gelse dünyayı yakmaktan çekinmezler. Bebekleri otobanın ortasına bırakıp arabalar tarafından ezilmesini izlemek isteyenler bile vardır. Çünkü onlar için insanların ölmesi iyi bir şeydir. Köpek taparlara göre dünyada ne kadar az insan ve ne kadar çok köpek olursa o kadar iyidir.

Antalya’nın Serik ilçesinde köpekten kaçarken hızla yola çıkan ve kamyonun çarpmasıyla ağır yaralanan Mahra Melin Pınar (9), 3 günde 3 ameliyat geçirdi. İlk ameliyatını cumartesi günü geçiren Mahra, dün gece 01.00 sıralarında beynin sol kısmında oluşan kararma nedeniyle acilen ameliyata alındı, bugün saat 13.00 sıralarında ise parçalanan sağ bacağı diz üstünden kesildi. Kızımızın artık bir bacağı yok. Neden? Sokak Köpekleri yüzünden.

Sokak köpekleri eskiden böyle değildi. Sokak köpeklerinin bu kadar saldırgan olmasının bir nedeni de köpeklerin hazır mamaya alışması. Katkı maddeli mamaları yiyen köpekler daha çok saldırgan olmakta ve insanlara saldırmaktadır.

Köpektaparlar ise insanların yaralandığı ve öldüğü olaylarda bile iyi olmuş, gebersin, insanların hepsi ölsün diyecek kadar şuursuzlar. Orada ölen ya da bacağı kesilen, kolu kopan çocuklar sizin çocuğunuz da olabilir.

Bir çocuğun yaralanması ya da ölmesi köpektaparlar için önemsiz gözükecek bir haberdir. Mama şirketleri için köpektaparlar çok önemlidir. Eğer Türkiye’de köpektapar sayısı ne kadar çoğalırsa mama şirketleri de o kadar kâr yapacaktır. Mama Lobisi özellikle köpek saldırıları ile ilgili olumsuz gözükecek haberlerin yayılmasını engellemekte ve sosyal medya üzerinde sokak köpeklerinin çoğalması için yardım kampanyaları yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın