İsveç Ve Finlandiya PKK’yı Destekliyor! NATO üyeliğine Sıcak Bakmıyoruz

Rusya-Ukrayna savaşından dolayı İskandinav coğrafyası da karışmaya başladı. Finlandiya ve İsveç NATO’ya başvurmak istiyor ancak istekleri kursaklarında kaldı çünkü Erdoğan daha resmi başvuru yapılmadan Finlandiya ve İsveç’in NATO’ya katılmaması yönünde oy kullanacağını söyledi. Çünkü İsveç ve Finlandiya’nın PKK’nın karakolu olduğunu, Türkiye düşmanı olduğunu ve teröristlerini koruduğunu iddia etti. NATO’ya bir devletin katılabilmesi için tüm üyelerin evet oyu kullanması gerekmektedir.

“Terör örgütlerinin misafirhanesi gibi”

“Kaldı ki İskandinav ülkeleri ne yazık ki terör örgütlerinin adeta misafirhanesi gibi. PKK’sı, DHKP-C’si İsveç’te Hollanda’da yuvalanmış durumdalar. Ve oraların, hatta daha da ileri gidiyorum, parlamentolarında da yer alıyorlar” ifadelerini kullanan Erdoğan, bu durumda iki ülkenin NATO üyeliğine olumlu bakmalarının mümkün olmadığını söyledi.

İsveç ve Finlandiya gerçekten PKK’yı destekliyor mu? Evet arkadaşlar, hem de ölümüne destekliyor. İsveç ve Finlandiya gibi ülkelerde Türklerin her gün Kürtlere zulüm yaptıklarını düşünüyorlar. Özellikle İsveçlilere göre Kürdistan diye bağımsız bir ülke vardı fakat Türkler geldi Kürdistan’ı işgal etti ve Türkler her gün Kürtlere işkence yapıyor zannediyorlar. Sıradan bir İsveç vatandaşına göre Türklerin Nazilerden, Erdoğan’ın Hitler’den farkı yok. PKK ise İsveç’e göre dünyanın en büyük özgürlük ve iyilik savaşçısı. Şaka değil arkadaşlar. Gerçekten böyle.

Peki, Erdoğan sözünün arkasında duracak mı? Arkadaşlar maalesef siyasetçiler sık sık yaptıkları geri viteslerle meşhurdur.

NATO Türkiye’yi birlikte atabilir mi? Evet arkadaşlar böyle bir şey mümkün. Viyana konvensiyonuna göre, atılması istenen ülke dışındaki bütün ülkelerin ortak kararı ile, bir ülkenin herhangi bir anlaşmanın dışında bırakılması mümkündür (“there is nothing in the north atlantic treaty that mentions suspension or expulsion from nato. ın absence of this, i look at the vienna convention on the law of treaties. ı look in particular at article 60, which covers the termination or suspension of a treaty in the event of its breach. ın this case, all other parties would need to be unanimous in their decision to either suspend or expel the country that defaulted on its obligations. any nato member (apart from the country whose expulsion is being considered) would be able to veto such an expulsion.)

Hatta Avrupa’da sivil halk bazında Türkiye ve Macaristan’ın NATO’dan atılması gerektiği yönünde halk eylem yapıyor. Türkleri kimse sevmez, Macarları da sevmiyorlar. Peki, Macarlar ne alaka diyeceksiniz? Ne de olsa Macarlar da Atilla’nın torunu ve Macaristan Soros’a savaş ilan etti.

Biz de Attila’nın torunlarıyız diyerek yeniden Türk aleminde yerini alan Macarlar, çeşitli Türk boylarının kaynaşmasıyla oluştu. Dilleri Ural-Altay ailesinin Fin-Ugor grubundan sayılsa da Altay kolundan olması daha olasıdır. Ayrıca iki yılda bir düzenlenen Turan Kurultayı’na ev sahipliği yapan Macaristan, Turancılık için yeni bir merkez olmuştur. Ayrıca Macaristan Hocalı Soykırımını tanımakta ve Türkiye ile Azerbaycan’ı desteklemektedir. Türkiye’ye ve Türk dünyasına yakınlığından dolayı son zamanlarda Macaristan Avrupa’da üvey evlat muamelesi görmekte ve Avrupa’da Macar Düşmanlığı artmaktadır.

İsveç’de PKK’nın Futbol takımı bile vardır. Şaka değil arkadaşlar.

Bir Cevap Yazın