İmamoğlu Yine Tatili Es Geçmedi!

İstanbul’da felaket üstüne felaket fakat İstanbul Belediye Başkanı CHP’li Ekrem İmamoğlu yine Tatilde keyif çatıyor!

İstanbul’da ne zaman bir felaket olsa İmamoğlu’nun tatilde olması artık şaşılacak bir durum olmaktan çıktı. Gerçekten de hayret edilecek bir durum. Ne zaman İstanbul’da bir felaket olsa Ekrem İmamoğlu tatilde keyif çatıyor. AKP’ye muhalif isimler bile bu konuda artık İmamoğlu’na sövmeye başladı. 10.07.2022 tarihinde İstanbul’da gece saatlerinde gök gürültülü sağanak yağış etkili oldu. Gece saatlerinde yaşanan kuvvetli sağanak yağmur, yoğun yıldırım ile Başakşehir, Büyükçekmece, Esenyurt, Avcılar, Beylikdüzü ilçelerinde etkili oldu. Yağış nedeniyle birçok ilçede taşkınlar meydana geldi. Öte yandan yaşanan sel felaketi nedeniyle gözler İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çevrildi. Tatilde olduğu iddialarıyla gündeme gelen ve açıklama yapan Ekrem İmamoğlu, Bayram günü ikindi saatlerinde il dışında olduğunu söylemişti.

Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’da olmamasına Fox Tv Ana Haber sunucusu Burak Birsen canlı yayında tepki gösterdi.

Burak Birsen, şu ifadeleri kullandı:

Sayın İmamoğlu, siz huzurlusunuz belli ki. İstanbul’da değilsiniz, şu an tatil yapıyorsunuz, keyfiniz yerinde. Ama inanın İstanbullular keyifli bir bayram geçirmiyor. Sizin, görevinizin başında olmanız gerekiyor ama yoksunuz. Şunu merak ettik, kimsenin hakkını yemeyelim, istihbarat şefimiz Fersun Yelken’e sordum, Acaba Ekrem Bey nerede? Çünkü İstanbul’da olduğunu düşünüyordum ben de, inanmadım ilk başta. Yardımcısı, İmamoğlu’nun şehir dışında olduğunu söyledi. Yani Ekrem Bey, ailesiyle beraber tatildeymiş, eskiden yaptığı gibi. Eskiden de sel felaketi yaşanırken Bodrum’da tatildeydi, depremzedeleri ziyaret ettikten sonra kayak tatiline gitmişti, karla mücadele edilirken büyükelçilerle görüşmeye gitmişti. Bunları yapmamak lazım.

Fox Haber: Burak Birsen

İmamoğlu’na muhalif Şahan Gökbakar’dan da tepki geldi.

Yaşananların anca komedi filminde olacağını söyleyen Şahan Gökbakar, şunları yazdı:

İstanbul’da yağmur felaketi yaşanırken, arkadaşıma ‘İmamoğlu yine tatildeymiş mesela’ deyip kahkaha attım. O da ‘evet abi, tatilde’ dedi. ‘Yok artık’ dedim. ‘Gerçekten abi’ dedi. ‘Lan saçmalama vallaha mı?’ dedim. ‘Vallaha’ dedi. Komedi filminde olur bu.. Sinir bozucu ya!

Komedyen Şahan Gökbakar

İmamoğlu neden felaket anında tatile çıkıyor? Özel bir nedeni var mı?

Arkadaşlar, bu millet gerçekten de AKP’den bıktı. AKP’nin yaptığı yolsuzluklar, adaletsizlikler, adam kayırmacalar, paraların üstüne konmalar, dinden imandan bahsedip her türlü ahlak dışı işleri yapmaları bu millette büyük bir AKP nefreti oluşturdu bu yüzden de CHP şöyle düşünüyor, biz ne yaparsak yapalım bu millet bize oy verecek bu yüzden hiç zorlamaya gerek yok. Bu düşüncelerinden dolayı da İzmir’i yıllardır bok götürüyor. Neden? Nasıl olsa İzmir halkı enayi ve bize (CHP’ye) oy verecek diye düşünüyorlar. Yani arkadaşlar AKP gidince hiçbir şey değişmeyecek. Bu sefer de CHP AKP’nin yaptıklarını yapmaya başlayacak hem de daha beterini. Daha CHP başa gelmeden yaptıkları ortada. Her şeye rağmen de CHP’liler İmamoğlu’na oy vermeye devam edecek. CHP’liler AKP’lileri AKP’ye oy verdiği için koyun olmakla suçluyor ama aynı CHP’liler hakaret ettikleri AKP’lilerden bir farkının olmadığını bilmiyor.

Bir Cevap Yazın