Rizeliler ve Trabzonlular Neden Arapları Çok Seviyor?

Karadenizlilerin Arap sevgisi nasıl bu kadar çok kabardı? Neden Rizeliler ve Trabzonlular Araplara toz kondurmuyor? Neden Arapları bu kadar çok seviyorlar. Bu sevgi öyle ileri gitti ki Küçük Çekmece Rizeliler Dernek Başkanı Eliyle yemek yerken ki videonu paylaştı. Çünkü Araplar elle yemek yer ve peygamberin de elle yemek yediğine dair hadisler mevcuttur.

Arkadaşlar sadece Trabzonlular ve Rizeliler değil Japonlar bile Araplara özenmeye başladı. Suudi Arabistan’daki Japon Büyükelçinin elle yemek yerken ki fotoğrafları sosyal medyada viral oldu ve herkes dalga geçti.

Peki, bunun sebebi nedir? Kültür emperyalizmi ve paradır. Arkadaşlar eğri oturup doğru konuşalım. Müslüman olan biri istese de istemese de Arap Kültürünün bayraktarlığını yapar. Kimi böyle göstere göstere yapar kimi ise az yapar fakat sonuçta yapar. Japon büyükelçinin Araplara özenmesinin nedeni ise Arapların zengin olmasından ve ABD ile müttefik olmasından kaynaklıdır. Çünkü Japonya ABD’ye bağlı bir ülkedir ve Japonlar ABD’nin müttefikleri ile ters düşmek istemez.

Karadenizlilerin Arap sevgisi için 3 neden sıralayabiliriz.

1- Dini Nedenlerden dolayı

2- Parasal Nedenlerden dolayı

3- Etnik Kökenden Dolayı…

Arkadaşlar şu bir gerçek ki Türkiye’de yaşayanların büyük çoğunluğu Türk vatandaşı olsa bile ırk bakımından olaya göz atarsak herkesin Türk olmadığını görürüz. Tüm bunları birleştirince Türkiye’de neden bu kadar çok Arap taraftarı, Rus ve komünizm taraftarı veya batı yalakaları olduğunu anlayabilirsiniz.

Türkiye’de Türk nüfusu gün geçtikçe eriyor ve bu erime devam ettikçe bu tarz görüntülerle daha çok karşılaşacaksınız.

Karadeniz adeta Arapların ikinci vatanı oldu. Arap Turistler Karadeniz’i çok sevdi ve Karadenizliler de her yere Arapça tabelalar asmaya başladı. Öyle ki bazı dükkanlarda Türkçe tabela göremezsiniz bile. Başka ülkelere de turistler gidiyor, mesela Yunanistan’a pek çok Türk turist gidiyor fakat Yunanlıların Türklere özendiğini hiç görmedik.

Ciddi ve büyük bir sorun ile karşı karşıyayız. Bu AKP, CHP meselesi değil. Direkt olarak Türklüğü ilgilendiren büyük bir mesele. Eğer bu böyle devam ederse ortada Türk diye bir şey kalmayacaktır.

Bir Cevap Yazın