Trigonometri Fasikül Önerileri 2024

Trigonometri Fasikül Önerileri 2024 Yılı

Trigonometri YKS için son derece önemli ve öğrencilerin zorlandığı, çoğunun da sınavda yapamadığı konular arasında yer almaktadır. Ayrıca Trigonometri öğrenmek belli bir süreci kapsadığından, fasiküllerle öğrenmek önemlidir. (Yeterince detaylı bir Geometri – Matematik kitabınız yoksa.)

Sizlere 3 adet kitap önerisinde bulundum. Bu konuyu bilmek gerek sıralama gerekse puanınız açısından oldukça önemlidir. Üstelik bu konuyu öğrendikçe ve soru çözebildikçe bu konudan zevk alacaksınız. Benim de sınava girdiğim dönemde yapabildiğim konular arasında yer aldığından size kullandığım kitapları öneriyorum.

1- Apotemi Trigonometri Soru Bankası

Bu kitaba dershanede, öğleden sonra küçük bir etüt odasında başladım. Tamamen odaklanarak, konu ardından testlerini çözerek çalıştım. Ve bu muymuş, nesini yapamamışım, yapamamışız diye düşündüren kitap oldu kaldı ki Apotemi zorluğuyla bilinir ancak konuyu o kadar akıcı ve gereksiz kelimelerden uzak fakat gerekli şekilde detay içererek anlatmış ki çok hoşuma gitti. Yıllar geçti hala unutmuyorum kitabı. Ben aldığımda yalan olmasın 17 – 22 TL gibi bir fiyatı vardı. Güncel fiyatı ise aşağıda yer almaktadır. Kısaca çok öğretici bulduğum bir kitap oldu. Sizleri geliştirecek bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Güncel Fiyat: 75 TL (Kitapseç)

Düzey: Orta – Zor Düzey

Arkadaşlar bu arada değinmeden edemeyeceğim 75 TL nedir? YKS’nin tek bir konu alanı için bir kitap 75 TL olur mu? Geometri Matematik soru bankası da diyemeyiz, fasikül bu. Bir fasikülün 75 TL olduğu nerede görülmüş. İndirimdeyken alın kesinlikle. Ya da set halinde daha uyguna geliyorsa öyle alın.

2. Ekstremum Yayınları Trigonometri I – II Soru Bankası

Bu kitabı dershane hocası çok tavsiye etmişti. Daha doğrusunu söylemek gerekirse ekstremum yayınlarının her fasikülünü önerirdi. Nitekim benim de memnun kaldığım, tasarımını beğendiğim, öğretici bir kitap oldu. Fiyatını o zamanlar 12 – 17 TL gibi bir fiyata satın almıştım. Neyse ki güncel fiyatı o kadar artmamış. Sizler de bu kitabı artmadan alın lütfen. Umarım bu malumat sonrası artmaz çünkü artarsa da yerine başka bir kitap önereceğim.

Fiyat: 22 TL (Çukurova Kitap Kırtasiye) En Uygun Fiyat bu idi.

Düzey: Orta – Zor Düzey

3. Doktrin Yayınları Sıfırdan Sonsuza Trigonometri Limit Türev İntegral Soru Bankası

Bu kitabı Ceyhun Hoca yıllar önce video seti ile birlikte satıyordu. Şimdi o videoların youtube da olduğunu görmek hiç mi hiç hoşuma gitmiyor. Lakin kitaplarla beraber yanlış olmasın (Sıfırdan Sonsuza Geometri kitabı da vardı) 130 TL tutmuştu 2 kitap, 2 video anlatım ile. Şimdi belki de iki kitabın fiyatı 130 olmuştur. Gelelim kitap içeriğine, kitapta en sevdiğim kısım Trigonometri ile Türev kısmı idi. Çünkü iki konuyu da çok seviyorum. Anlatımı kolaydan ortaya ortadan zora doğru olduğundan gayet bilgilendirici.

Umuyorum ki bu kitap da artmaz. Bu kitabın bir diğer avantajı AYT’nin diğer çok önemli konuları olan Limit, Türev Ve İntegrali de barındırması. Bir fasikülde 4 konu. Gayet iyi. Ayrıca videolardan da takip edip iyice pekiştirebilirsiniz. Başlangıç için uygundur. Trigonometriniz zayıfsa bununla başlayabilirsiniz.

Fiyat: 30 TL

Düzey: Kolay – Orta Düzey

Bir Cevap Yazın