Eminem’in Gerçek Adı ve Tarzı

Profesyonel olarak Eminem , Amerikalı bir rapçi. Orta Amerika’da hip hop’u popülerleştirmesiyle tanınır ve tüm zamanların en büyük rapçilerinden biri olarak eleştirmenlerce beğenilir. Eminem’in küresel başarısı ve beğenilen eserleri, popüler müzikte beyaz rapçilerin kabulü için ırksal engelleri yıktığı yaygın olarak kabul ediliyor. 1990’ların sonlarında ve 2000’lerin başlarında yaptığı aşırı işlerin çoğu onu geniş çapta tartışmalı hale getirirken, Amerikan alt sınıfının popüler kaygısının bir temsili haline geldi ve çeşitli türlerden birçok sanatçı için bir etki olarak gösterildi.

Gerçek adı: Marshall Bruce Mathers

Kimdir? Tartışmasız rap’in dünyadaki kralı. Arka sokaklarda büyüyüp rap’i ana merkezinde öğrenen Eminem, söz yazımındaki başarısı, rap söyleme yeteneği ile aldığı sayısız Grammy adaylığı ve ödülüyle birçok kişiye ilham oluyor.

Tarzı: İlk dönem parçalarında annesi, sorunlu geçmişi ve eski karısı Kim ile yaşadıklarını sert bir şekilde sözlerine yansıtıyordu. Şimdiyse daha politik ve güncel konulara değiniyor. Karışık ritim ve kafiyeler kullanan Eminem, alter egosu Slim Shady ile de farklı rap tarzlarını deniyor.

Önemli şarkıları: “Lose Yourself”, “The Real Slim Shady”, “Stan”

Bir Cevap Yazın