DGS Rehberlik Kanal Önerileri 2024

DGS Rehberlik Kanal Önerileri 2024

DGS’yi tecrübe etmiş biri olarak, DGS’ye çalışmak kadar motivasyonun ve de rehberliğin – bunun eşliğinde de doğru çalışmanın – ne kadar önemli olduğunu biliyorum. Gerek DGS, gerekse tüm sınavlar olsun, bu iki tanım son derece önemli. Bazısı çok çalışır fakat kendine güveni son derece düşüktür ya da hiçbir zaman rahat hissedemediğinden sınavı yapamaz. Bazıları ise çok değil ama verimli çalışır, eksik konusu kalsa bile kendine güveni tam ve de zihni rahat olduğundan istediği yeri tutturur. Bazısı yapabilecekken kendi duygu durumu engeli nedeniyle kendine engel olur ve yapamaz, bazısı da zihnindeki düşüncelerin kendini yönetmesine izin vermez ve elinden geleni yapar, umutsuzluğa kapılmaz, kazanma ihtimali düşükken bile bu olasılığı artırır. Kısaca olay kişide biter. DGS hakkında, örneğin hangi konuda ne zaman olacağımız vesaire, rehber edinmenin son derece önemli olduğunu biliyorum. Bazen bunu ve bu gibi konuları kendimiz planlamakta zorlanabiliyoruz. Bu yüzden bazı kanallar zaten bu tarz içerikler paylaşarak kafada kalan soru işaretlerini gideriyor. Burada ise aşağıda bahsettiğim ve yararlandığım kanallar mevcut.

1.Matematik Rehberim Hasan Hoca

Matematik Rehberim – YouTube

Bu kanal, DGS’ye ilk hazırlanmaya başladığımdan beri sanki dershanedeymişim / o ortamdaymışım da hocayla rehberlik yapıyormuşum gibi hissettiren, tavsiyelerini severek izlediğim bir kanal. Gerek Hasan Hoca’nın tecrübeli (DGS’ye birsürü öğrenci hazırlaması vesaire) bir Matematik öğretmeni oluşu, gerekse mantıklı ve doğru tavsiyeler vermesi, gerekse DGS’ye hazırlanırken yapılan hataları açık açık belirtmesi ve yapılan hataların sonuçlarıyla ilgili acı gerçekleri açık açık söylemesi (ilgili sınavı kazanamamayla sonuçlanması vesaire) bakımından benim hem Rehberlik hem de Motivasyon amaçlı izlediğim bir kanal.

2. Yektuğ Mat Yasin Kara

Yektug Mat YKS DGS ALES KPSS – YouTube

Kendisi hem çıkarttığı kitapları (deneme tarzı) aldığım, hem ders videolarını izlediğim, hem de Rehberlik videolarından sonuçlar çıkarttığım bir kanal. Çok yönlü olması bakımından da avantajlı bir kanal ve sürekli olarak videoları gelmekte.

3.Kazım İncebacak

Kazım İncebacak – YouTube

Kanal sahibi, önceden tıpkı sizler gibi DGS’ye girmiş, güzel sonuçlar almış. Yani hem bu zorlu süreçten geçmiş, hem kendi bunu tecrübe etmiş, hem de tecrübelerini ve DGS’ye dair olan donanımını anlatıyor. Bildiğim kadarıyla Öğrenci Koçu. Kendisinin tarzını Hasan Hoca’ya benzetiyorum. Her ikisi de açık açık, yumuşatmadan motivasyon veriyorlar.

4.Gerçel Matematik

Gerçel Matematik – YouTube

Kendisinin neredeyse yarıya yarıya olmak üzere videolarında konu anlatım ve de rehberlik var. Bu açıdan çok yönlü bir kanal. Bu kanal sahibi hocamız kesinlikle umutsuzluğa kapılmamamız, gayet de başarabileceğiniz konusunda güzel tavsiyeler veriyor. Aynı zamanda 100’lerce konu videosu mevcut. Sürekli video kamplar yapması da bir avantajı.

EK: Tunç Kurt’u da bu yazıya eklemeyi düşündüm lakin kendisi pek fazla DGS videoları hazırlamıyor. Varsa da 2 – 3 tane oluyor her sene. Lakin videoların içeriği sağlam onu da belirteyim. Zaten daha çok AYT Matematik videoları ile hatırlıyorum kendisini ben de zaten.

Bir Cevap Yazın