GOTH: Jaime Lannister Aragorn’dan İyi Bir Silahşör mü?

Jaime Lannister Aragorn’dan İyi Bir Silahşör mü?

-13 yaşında bir turnuva kavgasını kazandı.

-15 yaşında Gülümseyen Şövalye ile vs attı.

-15 yaşında Arthur Dayne tarafından şövalye ilan edildi.

-15 yaşında Gerold Hightower tarafından kral muhafızı yapıldı ve en genç kral muhafızı oldu.

-Greyjoy İsyanı’nda Pyke Kuşatması’nda tek başına yüzlerce adam kesti ve savaş kahramanları arasında yer aldı. Jaime’nin bu savaştaki performansı insan üstü olarak nitelendiriliyor.

-Serinin yazarı George R.R. Martin bir kılıççı olarak Jaime Lannister’ı seçeceğini söylüyor.

-Yine Martin Jaime’nin Aragorn’u alabileceğini söylüyor. Bu biraz abartı gelebilir ama burda iki seçenek var. Ya George Martin gerçekten Jaime’yi Aragorn’u vs’de alabilecek bir karakter olarak yazdı ya da Jaime’nin ne kadar iyi bir kılıç dövüşçüsü olduğunu göstermek için böyle bir şey söylüyor.

-Barristan Selmy, Jaime’nin gördüğü en hızlı ve çevik kılıç dövüşçüsü olduğunu söylüyor.

-Kitaptaki anlatımlara ve detaylara bakılınca Jaime, Arthur ve Barristan arasında dağlar kadar fark yok aksine üçü birbirine çok yakın dövüşçüler sadece hepsinin kendine göre küçük avantajları ve dezavantajları var.

-Jaime bir yıl boyunca esir halde, elleri zincirli, hiç kılıca değmeden kendi bokunun içinde oturmasına rağmen Brienne ile olan yolculuklarında elleri zincirliyken Brienne’den kılıç kapıp Brienne ile dövüşebiliyor. Buna rağmen Brienne sonrasında Jaime o haldeyken bile ona karşı hiçbir şey yapamadığını söylüyor.

Bir Cevap Yazın