Göbek Ve Basen Eriten Diyet

Göbek Ve Basen Eriten Diyet

Sizlere 3 haftada, özellikle göbek-bel bölgesinden incelmeyi de sağlayacak özel bir program vereceğiz. Ancak öncelikle şu noktayı vurgulayayım. Sadece diyetle bölgesel zayıflama tam olmaz. Beraberinde özel egzersiz ve bazı özel bitkisel mönüler gerekir. Bu programı 3 hafta uygulayın, 21’inci günün sonunda müthiş incelmeyi hayretle göreceksiniz.

Mekik Hareketi

Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz. Bu hareket özellikle karın bölgesindeki kasları kuvvetlendirir, yağ dokusunu harekete geçirir ve yağların yanmasına yardımcı olur.

Sopalı Hareket

Bu harekette de bir sopayı ense kökümüze alıp iki elimizi geçiriyoruz. Ayaklarımızı yere sağlam basıp süratli bir şekilde sağa ve sola doğru daha çok kalçadan yukarısını hızlı bir şekilde döndürerek birkaç dakikada bu hareketleri yapıyoruz. Bu hareket karnın yan tarafındaki kasların şekillenmesi ve göbeğin erimesini sağlar.

Bel Kasları İçin Mekik

Bir taraftaki kolumuzu, bükülmüş olan diğer taraftaki dizimize doğru hafifçe, sık ve seri hareketlerle yakınlaştırmaya çalışıyoruz. Bu hareketi de birkaç dakika dayanabildiğimiz kadar yapmaya gayret ediyoruz. Daha sonra diğer taraftaki ayağımızı ve kolumuzu değiştiriyoruz. Bu hareket karnın yan tarafına doğru olan kasları çalıştırmak için yararlıdır.

Hafta İçi Mutlaka Kalkar Kalkmaz: 1 bardak ılık ballı limonlu su (içine yarım tatlı kaşığı bal, 10 damla limon konacak). Bu tercih edilmezse, ılık kaynatılmış maydanozlu limonlu su. Vücut için, çok iyi bir anti-oksidan özelliği taşımaktadır. Bağırsakları çalıştırıp, güne zinde başlamanızı sağlar. Egzersizden Sonra Mutlaka: Duş ve Nemlendirme En fazla 5 dakikanızı alacak bu duş, bölgesel incelmenizdeki en son hamlenizdir. Ham ipek kese veya yün iple örülmüş keseyle (Güzellik bölümünde anlatılacak olan, özel banyonuzda kullanacağınız kese), 5 dakika fırçalar gibi göbek, basen, popo ve belinizi sertçe fırçalayın. Ardından suyun derecesini biraz düşürüp, üşümeyeceğiniz derecedeki ılık suyu bütün vücudunuza (Özellikle göğüslerinize, çünkü soğuk su göğüsleriniz için çok iyi bir masajdır) kısa bir süre tutup, duşunuzu tamamlayın. Duştan sonra bacaklarınızı, ellerinizi, göbeğinizi, basenlerinizi ve göğüslerinizi nemlendirici bir kremle nemlendirmeyi ihmal etmeyin. Size belki masaj rahatlığı vermeyecek ama nemlendirmek için ayıracağınız 2 dakika; size nemini almış bir cilt ve bölgesel incelmesi başlamış bir vücut kazandıracaktır.

Bir Cevap Yazın