Cinsellik ve Cinsel Sorular

1. Öpüşmekle AIDS kapılır mı?

Ara sıra bununla ilgili bazı söylentiler çıkmasına rağmen, HIV virüsünün öpüşmekle hiçbir şekilde insandan insana geçmeyeceği tespit edildi. Tükürükte virüs bulunabilir, ancak konsantrasyonu o kadar düşüktür ki, risk taşımaktan uzak kalır. Virüsün en çok bulunduğu sıvılar kan, sperm ve vajinal akıntıdır. HIV’den korunmanın en iyi yolu prezervatif kullanmaktır.

2. Vajina kokusu sevilmediği zaman ne yapılabilir?

Her kadının vajinası hafif asitli bir koku salgılar, bu son derece normaldir. Bu kokunun erkekler için baş döndürücü ve uyarıcı olduğunu ekleyelim. Tabii bu bölgenin hijyeni çok önemli. Vajinanızı her gün, isterseniz seksten önce de yıkayın. Ama sadece dışını. Vajinanın içini yıkamaktan kaçının. Kokusuz bir sabun kullanmanız yeterli, böylece doğal kokunuz kaybolmaz. Uzmanlar çeşitli kokulu sabunlardan ve kozmetik ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ediyor. Çünkü bu ürünler bu bölgede yaşayan bakterilerin doğal dengesini bozup rahatsızlıklara yol açabilir. Ancak vajinal duştan kaçının. Yani ilişki sonrası hemen vajina bölgesini yıkamayı, kesinlikle tercih etmeyin.

3. Hassas bir klitorise sahip olunduğunda seks sonrası acıhissedilmesinin sebebi nedir?

Klitoris uyarıldığı zaman kabarır ve yükselir. Tekrar eski haline dönmesi ve alçalması yarım saat kadar sürebilir. Orgazm sonrası dokunmaya karşı hassas olması normaldir. Çünkü bu sırada açık pozisyondadır. Eğer ilişkinin üzerinden saatler geçtikten sonra bile acı varsa, bunun sebebi partnerinizin tekniği olabilir. Sert davranıyor olması ya da sizin aşırı derecede alkollü olmanız (alkol bu bölgenin uyuşmasını sağlar), acı hissetmenize yol açabilir.

4. Prezervatif ağızla takılabilir mi?

Bunu yapabilmek için biraz deneyimden başka bir şeye ihtiyacınız yok! Acemiler için işte öneriler: Sperm öldürücü içermeyen bir prezervatif seçin. Çünkü sperm öldürücü maddelerin tadı kötü gelebilir. Kayganlaştırıcı kremler içeren veya çeşitli tatları olanları seçebilirsiniz. Prezervatifi baş tarafı içerde kalacak şekilde dişlerinizin arasına alın. Çok sıkı tutmayın. Yoksa dişleriniz onu patlatabilir. Sevgilinizin yada eşinizin cinsel organına yerleştirdikten sonra, prezervatifi dudaklarınızla yuvarlayın ve takın. Dudaklarınız yerine dilinizi de kullanabilirsiniz. Daha geleneksel takılanlar için: Elle takma yöntemini hatırlatmakta fayda var. Paketi yavaşça açın ki prezervatif zarar görmesin. Prezervatifin başındaki havayı sıkarak dışarı atın ve prezervatifi takarak yuvarlamaya başlayın. İçindeki spermleri akıtmaması için ilişki biter bitmez prezervatifi çıkartın.

Ufak bir dipnot: İlişkiye başlarken, sevgilinizin yada eşinizin cinsel organına prezervatifi sizin takmanız, ona büyük bir haz verecek ve daha ateşli bir birliktelik yaşama şansınızı yükseltecektir.

5. Orgazmı kolaylaştıran nefes tekniği nedir?

Orgazmı kolaylaştıran nefes tekniği nedir? Orgazma yaklaşırken nefes hızlanır ve sanki göğsün alt tarafıyla soluk alınıyormuş gibi olur. Orgazmı çok daha şiddetli yaşamak için yapmanız gereken derin nefes almak. Özellikle nefesinizi diyaframdan almak size daha çok yardımcı olacaktır.

6. Fazla seks vajinayı gevşetir mi?

Söz konusu bile değil. Tam tersi, düzenli seks vajinanın girişindeki kasları kuvvetlendirir. Bu kasların ve dolayısıyla vajinanın gevşemesine neden olan tek şey doğum ve yaşlanmadır. Bu kasların fonksiyonunu ayakta tutmak için seks dışında da egzersiz yapabilirsiniz. Örneğin tuvalete gittiğinizde kasılın ve idrarınızı tutun, sonra gevşeyin. Bu egzersizi birkaç kez tekrarlayın.

7. Bir vajina çok fazla küçük olabilir mi?

Küçük vajinaya hiç rastlanmaz. Eğer erkek cinsel organının vajinaya girmesi sırasında sorun yaşıyorsanız, bu vajinadan dolayı değil, vajinanın girişini bloke eden ve “himen” denilen bir deri parçasından dolayıdır. Teorik olarak her vajina, içine en büyük penisi alabilecek kadar büyüktür.

One comment

Bir Cevap Yazın