İzmir Depreminde Elif Perinçek Kurtuldu!

İzmir’de meydana gelen depremde Apartmanın enkazı altında kalan Elif, küçük bedeniyle enkazın altında 65 saat mücadele etti ve kazandı! 3 yaşındaki Elif Perinçek Türkiye’ye sevinç göz yaşları döktürdü. Elif’in kurtarılma anındaki kahramanlardan olan itfaiyeci Muammer Çelik, minik Elif’in bir mucize olduğunu ve yaşamayı sonuna kadar hak ettiğini söyledi. O anları ve babasıyla yaptığı konuşmayı da anlatan Elif’in kahramanı “Ona Allah’ın mucizeleri vardır” demiştim dedi.

İzmir depreminde yıkılan Doğanlar Apartmanı’nda 65 saat sonra bir mucize yaşandı. Gelen son dakika haberine göre, enkaz altında kalan 3 yaşındaki Elif Perinçek, 65 saat sonra yaralı olarak kurtarıldı. Kurtarma ekipleri, aileler ve enkaz bölgesindeki herkes duygu dolu anlar yaşadı. Elif’in anneannesi ve dedesi ‘Dualarımız kabul oldu’ diyerek gözyaşı döktü… “Elif beklediğimizden daha iyi çıktı” diyen Sağlık Bakanlığı Ulusal Medikal Arama Kurtarma Ekibi’nde (UMKE) görevli paramedik Tolga Ünsel, ”Hastaneden de bilgi aldık gerekli bakımları yapılmış tedbir amaçlı yoğun bakımdaymış” diye konuştu. Bu arada Elif’in mutfakta üzerine düşen sandalye sayesinde hayata tutunduğu ortaya çıktı. Sağlık Bakanı Bakan Koca, hastanede tedavisi süren Elif’in son durumunu ”Bilinci açık, ciddi bir kas ezilmesi ya da kırığı yok. Enkaz altında uzun süre hareketsiz kaldığı ve sıkıştığı için yoğun bakımda takip ediliyor” sözleriyle paylaştı

İtfaiyeci Muammer Çelik Elif’in kurtarılma anını da şöyle anlattı;

“Elif benim parmağımı bir tuttu… Yüzünü temizledim, tozunu aldım. Bir arkadaşımla beraber aldık, parmağımı tuttu, hiç bırakmadı sağlık kabinine gidene kadar. O çocuk yaşamayı sonuna kadar hak ediyor”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elif Perinçek’in ailesini telefonla aradı. Elif’in sağlık durumu hakkında bilgi alan Kılıçdaroğlu, geçmiş olsun dileklerini iletti. Sosyal medya hesabından Elif’in kurtarılma anının fotoğrafını paylaşan Kılıçdaroğlu, “Sen bizim umudumuzsun güzel kızım…” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Twitter hesabından, 65 saat sonra depremin enkazı altından kurtarılan 3 yaşındaki Elif için geçmiş olsun mesajı paylaştı. Elif’in el salladığı hastanedeki görüntüsüyle birlikte Erdoğan tarafından paylaşılan mesaj şöyle:

“Seni, kardeşlerin Elzem ve Ezel’i; İdil’i, İnci’yi ve daha birçok evladımızı bizlere bağışlayan Allah’a şükürler olsun. Geçmiş olsun canım yavrum…”

​Elif Perinçek’in annesi Seher Dereli Perinçek ile 10 yaşındaki ikiz ablaları Elzem ve Elif Perinçek de yaklaşık 23 saat sonra enkazdan yaralı olarak kurtarılmıştı. Ağabeyi 7 yaşındaki Umut ise enkazda yaşamını yitirmişti.

Bir Cevap Yazın