Birbirinden İlginç 10 Bilgi

Birbirinden İlginç 10 Bilgi

1- 15. ve 16. yüzyıllarda dedikodu yapan ve gürültü çıkaran Avrupalı kadınlara ceza olarak maske takılırdı. Bu maskeyi takan kadınlar konuşamazdı.

2- Brezilyadaki Yılan adası, metrake başına 5 adet yılan barındırmaktadır. Ada insanlar açısında çok tehlikeli olduğundan orada yerleşim olmamıştır. Brezilya hükümeti tarafından da adaya gidilmesi yasaklanmıştır.

3- Kaplan kum köpek balığı anne karnındayken diğer yavru embriyoları yiyor. Yani kardeşler arasında en güçlü olan hayatta kalıyor ve doğuyor. Bir Kaplan Köpek balığı için hayatın zorlu şartları daha anne karnında başlıyor ve kendi öz kardeşlerine karşı savaşıyor. Acı ama gerçek…

4- Romanyadaki bir kadın, 20 yıl boyunca kendi dökülen saçlarını biriktirerek bir yelek örmüştür.

5- 2006 İzlanda’da ki bir grup araştırmacı, oldukça yaşlı bir istiridye buldu. Kaç yaşında olduklarını öğrenmek için İstiridye’nin kabuğunun dışında bulunan çizgileri saymak yerine içindeki çizgileri saymaya kalkmış ve istiridyeyi öldürmüşlerdir.

6- ABD’de her yıl 1 ortalama bir milyar civarı kuş, uçuş sırasında algılayamadıkları plaza ve evlerin camlarına çarparak hayatını kaybetmektedir.

7- İnsan DNA’sı %50 oranında muz DNA’sı ile aynıdır.

8- Yunanistan’da halkın %92 si Türkiye’nin Yunanistan’ı işgal edeceğine inanmaktadır.

9- Osmanlı Padişahı 4. Murad, düzenli olarak vücut geliştirme idmanları yapan tek padişahıt.

10- 1917 senesinde dünyada var olan otomobillerini% 56`sı Ford markaydı.

MINOLTA DIGITAL CAMERA

Bir Cevap Yazın