Ayasofya Tekrar Müze Olacak Sonra da Kiliseye Çevrilecek…

Yunanlılar Ayasofya hakkında atıp tutmaya devam ediyor. Önce Ayasofya’nın tekrar müze olmasını isteyen Yunanlılar bu sefer hızını alamayıp kilise olmasını gerektiğini savunmaya başladı. Hatta bu sefer tartışmalara Yunan Generalde katıldı ve Yunan halkına Ayasofya’nın tekrar kiliseye çevrilip İstanbul’un bir Yunan şehri olacağının müjdesini verdi!

Yunan General’in bu sözleri Yunanistan’da büyük alkış topladı. Yunanistan’dan Türkiye’ye turist amaçlı gelen Yunanlılar Ayasofya’ya girerek Yunan bayrakları açarak kendilerini tatmin ediyorlar.

Yunan General Ayrıca Türkiye’ye yapması gerekenlerin listesini verdi. İşte Yunan General’in Türkiye’den İstedikleri

Türkiye’nin derhal yerine getirmesi gerekenler:

-Ege’de ve Doğu Akdeniz’de her türlü iddia fikrini unutun, Deniz Hukuku ve hava sağasına ilişkin uluslararası anlaşmalara saygı göstermek.

-Karasularımızın 12 deniz miline çıkarılması için uluslararası kabul edilemez savaş sebebini (casus belli) ortadan kaldırmak.

– Aynı zamanda Avrupa Birliği üyesi olan Kıbrıs Cumhuriyeti’ni tanımak, askerlerini Kıbrıs’tan derhal geri çekmek ve Kıbrıs sorununun uluslararası kurallar ve BM kararları doğrultusunda adil bir şekilde çözümlenmesini kabul etmek.

-Hıristiyan ve Müslüman Yunanlıların barış içinde yaşadığı Trakya’daki (Batı) sinsi oyunları terk etmek.

-Patrikhane’nin Ekümenliğini bir an önce tanımak, Halki’deki (Heybeliada) Ruhban Okulu’nu açmak ve Rum diasporasından hukuka aykırı olarak elde ettiği her şeyi geri vermek.

-Ayasofya’yı Doğu Ortodoks Kilisesi’nin Kutsal Tapınak-sembolü olarak Ekümenik Patrikhane’ye vermek.

– İşlediği soykırımları, ayrıca topraklarında yaşayan ulusal, dini ve diğer azınlıkların haklarını tanımak.

Bizi korkutamazsın! Ne ile isterseniz silahlanın.

Bir Cevap Yazın