En Hızlı Saç Uzatan Yağlar | En Hızlı Saç Uzatan 3 Yağ!

Bu yazıda gerek insanların çoğunun tecrübe ettiği, gerekse bilhassa kendi tecrübelerim arasında olan yağlardan bahsedeceğim. Bu yağları gerek direkt olarak saç diplerime yedirerek de kullandım, gerek şampuana ekleyerek de kullandım. Ciddi anlamda en çok saçlarımı uzatan yağlar bunlar oldu.

1.Tatlı Badem Yağı

Ne zaman bu yağdan 2 – 3 kapak şampuanıma eklesem, saçlarım hıphızlı uzuyor. Ayrıca sinameki kürümde de sıkça kullandığım bir yağ olur kendisi. Kesinlikle tavsiye ederim. Ayrıca ağır olmayan bir yağ. Çıkması da pek zor değil, kokusu da katlanılmaz değil. Ayrıyeten içten destekle saçınızı uzatmak isterseniz 1 bardak ılık suya 2 – 3 damla tatlı badem yağı eklemeniz yeterlidir.

İlgili Yazı:

2. Hint Yağı

Bu yağı geçtiğimiz Aralık ayında şampuana ekleyerek kullandım. Haftada 3 gün olmak üzere toplamda 20 gün geçmiş oldu ve 150 ml şampuan eklemiştim, yani son kalanları bu yağla değerlendirdim. Gerçekten o Aralık ayında bu ve beslenmemdeki düzgün artışla saçlarım iyice uzadı. Aslında Hint yağı direkt saç derisine masaj yoluyla kullanılır. Zaten masaj yağı olarak da geçer. Ancak ben şampuanda da etkisini gördüm masaj olarak yedirerek de. Tercih sizin.

İlgili Yazı:

3. Çam Terebentin Yağı

Bu yağ çoğunlukla herkesin şampuana ekleyerek uyguladığı yağdır. Ben sabit yağlarla karıştırıp da kullandım. Lakin şampuana ekleyip kullanmak daha iyi. Ayrıca ben bu yağın içilebilir olanından alıyordum. Lakin birkaç yıldır bulamıyorum onu. Kesinlikle o da çok etkiliydi saç uzatmada. Bu yağ özellikle saç çıkarmada etkili kesinlikle. Bebek saçlarımı da hıphızlı uzatan yağ bu oldu.

İlgili Yazı:

Bir Cevap Yazın