Türkiye’nin Gotik Moda Konusunda Yetersiz Olması Ve Çözüm Önerileri | Uygun Parçalarla Gotik Tarzınızı Oluşturun

Günümüzde aslında Gotik kıyafetler bulmak çok kolay. Tabii Türkiye’de değilseniz. Çünkü Türkiye’de Ortaçağ Gotik, Steampunk Kıyafetleri bulmak bir hayli zor, hatta ben göremedim. Var mı bir gören? Halbuki Gotik tarz insanın her tarzda olduğu gibi karakterini yansıtır ve detay ve derinlik isteyen bir tarzdır. İki parça gotik kıyafette bile (mesela pantolon ve büstiyer veyahut erkekler için gotik üst ve pantolon) hayli detay vardır. Tek parça gotik elbisede de aynı şekilde. Maalesef Türkiye’de bu tek parçayı bile bulamıyoruz. Bulsak bile çok çok pahalıya denk geliyor, ki onlar da yeterince tarz değil.

Bu durumda, insanlar gotik kıyafetlerdense mecburen modern, düz kıyafetlere yakın kıyafetler bakınıyorlar. Ancak bunları da gotik hale getirmek belli bir düzeyde mümkün. Veyahut doğru parçalar seçmek.

Mesela ben korse detaylı – kuşgözü kemerlere, akabinde kuşgözü bluzlara yöneliyorum. Elbette aslında daha da zor bulunabilenler, alt parçalardır. Gotik pantolon Türkiye’de nerede olabilir ki? Varsa da hangimiz biliyor? Burada benim tavsiyem üst beden kıyafetini zenginleştirip alt bedeni sade tutmaktır. Siyah tayt, siyah pantolon işinizi görür. Elbette nadiren de olsa gotik tarza yakın etekler de bulabilirsiniz, nitekim ilgili malumatlarımızda belirttiğim sitelerde etekler yer almaktadır.

Ayrıyeten harness kemerler en sade kıyafetinizi bile gotikleştirecektir.

Yani demem o ki gotik kıyafetler bulmak için illa arama kısmına gotik yazmak zorunda değilsiniz. Zira yazsanız da gotik parça sayısı bir elin parmağını geçmez. Yani yazsanız da bulamazsınız.

Türkiye Koşullarında Gotik Kombin Önerisi:

Gotik Kombin İçin Uygun Siteler:

Bir Cevap Yazın