Protez Tırnak Yaptırdım! İşte Tecrübelerim!

Protez Tırnak Yaptırdım! İşte Tecrübelerim!

turkcemalumatlar dan yine hiç bir yerde olmayan bir paylaşım. Güzellik uzmanımızdan takma tırnak tecrübeleri…

Öncelikle Protez Tırnağın uzun süredir düşündüğüm bir uygulama olduğunu belirteyim. Bazı zamanlarda takma tırnak kullanan biri olarak gerçekten bu durumdan bıkmıştım. Çünkü takma tırnak hem rahatsız ediyor, – bana göre çekilecek dert değil- hem de nerde çıkacağı belli değil. Bunun yanında daha uzun soluklu şekilde kullanmak istediğim için protez tırnak düşündüm. Benim tırnaklarım bir türlü uzamıyor ve sürekli kırılıyordu. Ben protez tırnaklarımı İzmir, Wo-Men Caiffor’da yaptırdım. Kampanya vardı. İndirim ile 120 TL ücret ödedim. Önce tırnak manikürüm yapıldı sonra cihazlar ile protez tırnak uygulamasına geçildi. Ben uzun küt tırnak istedim. El yapım büyük olduğundan bende doğal duracak olan tırnak şeklinin bu olduğunu düşündüm. Öyle de oldu, kuaförden çıkar çıkmaz çok mutlu oldum. İnsanın özgüvenini kendine getiren durumlar bunlar.

Protez Tırnak Rahat Mı?

Herkesin aklına gelen malum soru. Fakat gerçekten tuvalette iken veya el yıkarken vesaire bir sorun yaşanmıyor. Yaşayana da şahit olmadım. Onun dışında Elbette ilk birkaç gün alışmak çok sıkıntı, ben çantamın fermuarını dahil açamıyordum. turkcemalumatlar.wordpress.com Yani başta hiç rahat değildi. Fakat o kadar estetik bir görüntü oluyor ki alışmak uzun sürmüyor. Hareketleriniz de ona göre oluyor. Ayrıca takma tırnaktaki gibi acıtmıyor. Bilindiği üzere takma tırnak tırnak diplerine yapıştırılıyor. Bu da acıya sebep oluyor. 

Protez Tırnak Çıkar Mı?

Çıkabilir. Bende çıktı. Basınca dayanamayabilir. O nedenle dikkat edin. Ama öyle kolay kolay çıkmayacaktır. Genelde bir kuvvet etkisinden ötürü çıkabiliyor.

Kimler Protez Tırnak Kullanmalı? 

Tırnakları uzamayanlar, tırnakları kırılanlar, tırnaklarını yiyenler ve bu alışkanlıktan kurtulmak isteyenler kullanmalı.  

Protez Tırnak Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Protez tırnaklarınızı 1 aydan fazla, en kötü 1.5 aydan fazla kullanmayın. Tırnaklarınızın hava almaya ve dinlenmeye ihtiyacı vardır. Bunun yanında ilk 1-1.5 aydan sonra 1-2 hafta tırnaklarınız dinlensin, yağ bakımı yapın. Bu süreçte kendi fikrim; vitamin hapları kullanın. Biotin tırnak için çok etkilidir. Genelde ilk etkisini saçtan ve ciltten önce tırnaklarda gösterir. 

Protez Tırnak Zararları? 

Yaptırdığınız yere göre değişebilir. Bazı insanlarda tırnakta yeşil-gri bir görüntü oluşmuş. Gerçekten iyi araştırıp tırnaklarınızı yaptırmalısınız. Bunun yanında bence o görüntünün oluşma sebebi insanların tırnaklarını dinlendirmemesi. Bunun yanında temizlik açısından sorun yaşayıp enfeksiyon kapanlar olmuş. Bunlara dikkat edin.

Bir Cevap Yazın