Greta Thunberg’in Grubundan Atatürk Düşmanlığı!

Bir iklim aktivisti olan Greta Thunberg, daha önce Türkiye’ye ve Türk milletine pek çok suçlamalar yöneltmişti. Bunların başında Türklerin Kürtlere soykırım yaptığı, Türkiye’nin dünyayı çevre bakımından en fazla kirleten ülkelerden biri olduğunu, Türkiye’nin çocuk askerler savaştırdığını söylemişti. Dünyayı kirleten ülkeler arasında sanayisi bolca gelişmiş ABD ve Avrupa ülkelerine es geçen Greta, nedense Türkiye’yi dünyayı kirleten ülkeler listesinin en başına yazmıştı. Greta’nın yaptıkları bununla da sınır değil elbet. YPG-PKK gibi terörist oluşumlara da açıktan destek veren verdi. Şimdiki haberimiz ise Greta Thunberg’in kendisini değil, desteklediği ve başını çektiği çevreci grupla ilgilidir. Bu grupta maalesef Türklerde vardır. Buradaki Türkler de 10 Kasım’da Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde bir bildiri yayınladılar. Ancak çevreciler bu bildiriyi görünce hiç hoş karşılamadı. Sonra ise kavga çıktı.

Bu paylaşım üzerine Friday for Future platformunun diğer ülke temsilcileri, Atatürk’e saldırı kampanyası başlattı ve paylaşımı kaldırmaları için Türkiye temsilcilerine baskı yaptı. Telegram konuşmaları ortaya çıkan grup, Atatürk’ü Hitler’e benzetti ve Türkleri soykırım yapmakla suçladı.Greta Thunberg’in başını çektiği sözde çevreci grubun Türkiye hesabından, Kasım 2021 günü Atatürk’ü anma paylaşımı yapılmıştır. Bu paylaşım üzerine Friday for Future platformunun diğer ülke temsilcileri, Atatürk’e saldırı kampanyası başlatmış ve paylaşımı kaldırmaları için Türkiye temsilcilerine baskı yapmıştır. Bunların amacı çevreci maskesi takarak Türkiye’yi bölmek, Türkleri Anadolu’dan kovmaktır. Soros ve Avrupa Birliği fonlarıyla faaliyet yürüten bu oluşumlar, PKK orman yaktığında sessiz kalırken, Türkiye enerji bağımsızlığı için adım atacağı zaman ortalığı ayağa kaldırmaktadır.

Greta Thunberg ve ekibi, kişi başına düşen karbon salınımının en yüksek olduğu ABD ve Kanada gibi ülkelere tek söz söylemezken Türkiye’yi hava kirliliğinin baş sorumlusu ilan edebilmektedir. Daha önce kamuoyuna yansıdığı üzere Greta Thunberg ve ekibi, PKK/YPG terör örgütünün “Kobani” adını verdiği sözde kantonu tanımakta ve PKK’yla çevrecilik oynamaktadır. PKK’lıler Orman yakarken ses çıkarmayan Greta Thunberg ve Grubu artık haddini bilmelidir! Önüne gelen Türk düşmanlığına soyunmaktadır. Ayrıca Kürtler de nedense bu tip haberler gördüğünde hemen sevinmektedir. HDP’lilerin de bu gruba desteği bilinmektedir. Bizce Kürtler aklını başına almalı, Türkiye’yi bölmek gibi boş hayallerin peşinde koşmamalıdır. Yoksa bedeli çok ağır olur! Kimse Türk’ün sabrını zorlamasın!

Bir Cevap Yazın