Siyasi Partiler Allah mı? Niye Eleştiremiyoruz?

CHP daha başa gelmeden AKP’yi aratacak gibi. Toplum AKP’nin yanlışlarını eleştirirken bu sefer aynı yanlışların daha kötülerini CHP yapmaya başladı. Kemal Kılıçdaroğlu veya CHP eleştirilince küplere binip karşısındakine küfürler ve tehditler savuran bir kitle var. PKK sempatizanı Aynur Doğan’ın konser vermesini sağlayan İBB’yi eleştirmek de bu küfürleri duymanız için yeterlidir. CHP’nin PKK ile ilişkisini ortaya çıkarınca “AKP’de açılım yaptı, Öcalan’ın kardeşi TRT’ye çıktı” diye kendilerini savunuyorlar. İyi de arkadaşlar, CHP’yi eleştirenler bunları savunmuyor ki? Hatta CHP’yi eleştirenler CHP AKP’nin yaptıklarını yapmasın diye CHP’ye kızıyor. CHP ne yapıyor? AKP yaptı ben de yaparım diyor ve siz buna karşı çıkınca da size AKP’lisin etiketini yapıştırıyorlar. Türkiye gerçekten adeta bir simülasyon gibi.

Türkiye’de siyaset yapmak gerçekten akıl ve ruh sağlığınızı bozabilir. Bu yüzden çok dikkatli olmalısınız. Son olarak, özgürlükçü CHP’nin vekili Eren Erdem ise CHP’yi eleştirenleri şu şekilde tehdit etti;

“Kemal Kılıçdaroğlu büyük bir liderdir onu hep eleştirmek olmaz. CHP bu kadar rahat eleştirilemez, bedel ödersiniz.”

Eren Erdem CHP’yi eleştirenler için bedel ödersiniz diyor. Gerçekten merak ediyoruz, CHP’yi eleştirenler nasıl bir bedel ödeyecek? CHP niye eleştirilemez. CHP Allah mı? AKP’yi özgürlükleri kısıtlıyor, düşünce özgürlüğüne darbe vuruyor diye eleştiriyorsunuz fakat daha başa gelmeden AKP’yi aratacak konuma gelmeye başladınız.

Durum gerçekten iyi değil. 20 yıllık AKP iktidarından sonra bir de 20 yıl CHP’ile uğraşırız. Gerçekten Türk milletine yazık. Tüm enerjisi, tüm kuvveti bu siyasetçiler tarafından yeniyor. Bir Türk genci Türkiye’de gençliğini yaşayamıyor.

One comment

  1. Bu yazıda çok sayıda art niyet aradım. Şu an AKP diktatörlüğüne karşı tek şansımız CHP iken CHP’yi eleştirmek için insanın aptal ya da gizli AKP’li olmalı. Şimdi bu yazıyı yazan arkadaş AKP’limisin yoksa Aptalmısın???

Bir Cevap Yazın