İngiltere’den Türkiye’yi Aşağılayan Teklif! Türkiye’yi İkinci Ruanda Yapalım!

İngiltere Dışişleri Bakanı Liz Truss, İngiltere’nin Yeni Başbakanı olması halinde Türkiye’yi İkinci bir Ruanda yapacaklarını ve mültecileri Türkiye’ye göndereceklerini söylediler. Daha önce uçakla Ruanda’ya İngiltere’deki mültecileri gönderen İngilizler, şimdi ise Türkiye’ye de mülteci göndermek istiyor. Biliyorsunuz ki İngilizlerin çöpleri bile Türkiye’ye geliyor. Tüm atıklar Adana’da toplanıyor. Şimdi ise çöplerin yanında ayrıca insan da göndermek istiyorlar. Afrikalı, Hintli, Arap gibi pek çok milletten oluşan Mültecileri Türkiye’ye göndermeye kafayı takan İngilizler, bunu bir seçim vaadi olarak da kullanıyor. İngiliz Dışişleri bakanı Liz Trus, Başbakan olması halinde mültecileri Türkiye’ye göndereceğini ve Türkiye’nin ikinci bir Ruanda olabileceği vaadinde bulundu. Gerçekten rezillik arkadaşlar. Avrupa’nın çöpünü alıyoruz, mültecisini alıyoruz, pisliğini alıyoruz. Neyi varsa alıyoruz. Nerede kaldı Türklerin gururu? Yazık, gerçekten yazık.

İspanya Olmaz ama Türkiye olur!

Öte yandan, Muhafazakar Milletvekili Christopher Chope da Truss’un yakın bir zamanda kendisine, Türkiye ve İspanya gibi ülkelerle Ruanda ile yapılan anlaşma ile benzer anlaşmalar yapmayı planladığını söylediğini aktardı. Chope, İspanya ile bir anlaşma imzalama olasılığını reddetti, ancak Türkiye ile anlaşma yönünde “gerçekçi bir olasılık” olduğunu belirtti.

Cristopher Chope sözlerine devam etti: Çünkü İspanya Mültecileri kabul etmez ama Türkiye eder. Türkler dünyada en çok mülteci barındıran bir ülkedir bu yüzden Türklere teşekkür ederiz. Türkler daha çok mülteciye ev sahipliği yapabilir.

Bir Cevap Yazın