Listerine Cool Mint Ağız Bakım Suyu Ürün İncelemesi

Ürünü mart ayında Modahep adlı siteden 5 TL gibi çok uygun bir fiyata satın almıştım. Normalde bu tarz ürünler 9 10 TL altında satılmaz gördüğüm kadarıyla (boyutu küçük olanlar bile pahalı olabiliyor) sanırım ucuz olması ürünü satın aldığım site ile alakalı. Gelelim ürünün bendeki etkilerine;

  • Diş etlerimi rahatlattı.
  • Dişlerimi parlattı ve gargara yaparken temizledi diye düşünüyorum.
  • Gerek tadı, gerek kokusuyla dişlerimi, ağzımı ve iç yanaklarımı ferahlattı.
  • Emin değilim ancak, bu ürünü kullanmadan önce iç yanaklarımda yaralar oluşuyordu, bu ürünü kullandıktan sonra o yaralar azaldı. Sebebi bu mu bilmiyorum ancak gözlemim bu.

Ürün İçeriği;

Alkol içermeyen LISTERINE® ZERO™ diğer LISTERINE® ürünlerine göre daha hafif bir tada sahiptir. Günde iki kez diş fırçalamaya ek olarak kullanıldığında LISTERINE® ZERO™, LISTERINE® etkinliğini daha hafif bir tatla sunar. LISTERINE® ZERO™ ürününün faydaları * Daha hafif bir tattadır. * İçerdiği florür sayesinde diş minesini güçlendirmeye yardımcı olur. * Ağız içinde hijyen sağlayarak plağı azaltır ve önler. * Uzun süre ferah bir nefese sahip olmanızı sağlar. Nasıl Kullanmalısınız? * Sabah ve akşam günde iki kez, dişlerinizi fırçaladıktan sonra kullanınız. * 20 ml’yi ( 5 ml’lik 4 tatlı kaşığı) bir bardağa dökünüz. * 6-12 yaş arası çocuklar için 10ml kullanınız. * 30 saniye süreyle dişlerinizi ve diş etlerinizi çalkalayınız ve tükürünüz. * Sulandırmadan kullanınız. * Şişeden içmeyin ve yutmayınız. * 6 yaş ve üzeri kişiler içindir. * Florür içeren başka ürünler kullanıyorsanız, diş hekiminize danışınız.

Şimdi baktım, sitede fiyatı 11 TL olmuş. Normalde indirime girdiğinde alın derdim ancak öğrendim ki bu ürünün markası da hayvanlar üzerinde deney yapıyormuş. Ürünü bitirdikten sonra birdaha bu marka ile ilgili alışveriş yapmayacağım. Bizim kozmetik veya bakımımız uğruna onların zarar görmesi hiç normal bir durum değil. Ayrıca hayvanlar üzerinde deney yapmayan markaların sayısı, deney yapan markaların sayısından kat be kat fazla. Yani isteseniz çok rahat deney yapmayan marka bulursunuz. Sadece şöyle bir durum var ki, bazı markalar çok popüler ve hayvan deneyi yaptıkları bilinmiyor.

Bir Cevap Yazın