PKK Destekçisi İsveç Krallığı Teröre Desteğini Devam Ettiriyor!

İsveç ya da resmi adıyla İsveç Krallığı adlı ülke PKK’ya desteğine devam ediyor. İsveç Türkiye’nin veto etmesinden dolayı NATO’ya giremiyor çünkü NATO kuralları gereği bir ülkenin NATO’ya üye olabilmesi için tüm ülkelerin “Evet” oyu kullanması gerekiyor. NATO’da tüm ülkeler İsveç’in NATO’ya katılmasını desteklerken Türkiye ise desteklemiyor çünkü İsveç teröre yardım ve yataklık etmenin de ötesine geçti, meclisinde bile teröristleri ağırlıyor ve bu teröristleri insan hakları savunucusu olarak gösteriyor. Gerçekten komik ve bir o kadar da aptalca.

İsveçliler Rus tehdidinden korktuğu için NATO’ya girmek istiyor ve yüzden yalana başvurdular. İsveç Dışişleri Bakanlığı, Bakan Ann Linde’nin hiçbir zaman PKK’ya destek ifadesinde bulunmadığını açıkladı PKK’lılar yeni video yayınlayıp İsveçli Bakanı Ann Linde’yi yalanladı.

İsveçli Bakanın daha önce PKK konferanslarına katıldığı görüntüleri yayınlayan PKK’lılar, tüm batı ülkelerinin Türkiye’ye karşı birlik olmasını ve Kürdistan’a özgürlük verilmesi gerektiğini dile getirdi.

İsveç’e Türkiye’den çok fazla Kürt gitmiştir ve Kürtlerin çok olduğu bir ülke olan İsveç’de PKK yapılanmaları da hız kazanmış ve günümüzde PKK İsveç meclisine kadar girmiştir. İsveç halkı ayrıca Türkleri de sevmez ve barbar olarak görür. Kürtleri ise özgürlük savaşçısı olarak görürler. Bu yüzden PKK’yı desteklerler. Ayrıca İsveçliler Türkiye’nin Suriye’ye girmesini de şiddetle kınamış ve Türkiye’nin Suriye harekatını işgal olarak niteleyerek Türkiye’yi NAZİ Almanyasına benzetmiştir. Ayrıca İsveçliler Türkiye’nin NATO’dan atılması gerektiğini savunmaktadır.

İsveç Krallığında PKK lideri Öcalan’ın resimleri ve PKK-YPG bayrakları devlet binalarına yansıtıldı.

14 Haziran’daki bir etkinlikte PKK militanları, başkentin anıt binalarına PKK ve simgelerini dev görsellerle yansıtarak propaganda yaptı. Türkiye’nin NATO üyeliğine karşı çıktığı İsveç’in başkenti Stockholm’den skandal görüntüler geldi. Bebek katili terör örgütlerinin kuluçka yuvası haline gelen İsveç, yaptığı her hamle ile Türkiye’nin karşısında durmaya devam ediyor. İşte o şoke eden görüntüler!

Bazı arkadaşlar her Kürt PKK’lı değil diyebilir. Doğrudur arkadaşlar. Lakin Kürtlerin yoğun olduğu bölgelerde PKK’nın faaliyetlerinin ne kadar güçlü olduğunu da görüyoruz. İsveç’te çok fazla Kürt yaşamaktadır ve Kürtler Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile bu ülkeye gitmiştir. Şimdi ise İsveç dünyadaki en büyük Türk düşmanı ülkelerden biridir.

İsveç Teröristlerin Kuluçka Merkezi!

İsveç teröristleri koruyup kollamakla ün yapmış bir ülkedir. Türk düşmanlığında hızlı adımlarla ilerleyen İsveç, hükümeti Amineh Kakabaveh adlı PKK’lı teröristin desteği ile kurdu. İsveç’de PKK’lı Kürtler çok kilit rollere sahiptir ve devletin üst kademelerindedir. İsveç Kralı bile bu olanlara ses çıkarmamaktadır. Sözde demokrasi ülkesi ve insan hakları savunucusu olan İsveç Krallığı, açık bir şekilde PKK’yı desteklemektedir.

Hükümet ortağı ve herkesin oyuna muhtaç olduğu Kürtçü Terör Örgütü üyesi PKK’lı Amineh Kakabaveh’in PKK militanı olarak dağdaki görüntüsü.

İsveç halkına göre Amineh Kakabaveh özgürlük savaşçısıdır ve bu yüzden bu Amineh’in İsveç meclisinde bulunması İsveç halkı için onur verici bir olaydır. Türkiye Devleti ise İsveçlilere göre dünyanın en zalim ülkesidir. Amineh Kakabaveh 2008’de Sol Parti’den İsveç Parlamentosuna girdi. 2010, 2014 ve 2018 seçimlerinde de milletvekili seçildi. 2016’da “Yılın İsveçli Kadını” oldu.

Bir Cevap Yazın