Türklere Eskiden Saygı Duyarlardı

Türkler her zaman dosta güven düşmana korku vermiştir. Eskiden Türklerin saygınlığı çok yüksekti. Bir yabancı Türk gördüğünde saygı duyar, Türk’ün karşısında dizlerinin bağı çözülürdü. Türkler bir kelime ettiğinde herkes pür dikkat dinler ve Türk’ü takip ederlerdi. Eskiden Türkler bir ülkeye gittiğinde o ülkede krallar gibi karşılanırdı ancak günümüzde öyle değil. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile bir yere gittiğinizde sizi o ülkeye almamak için bin dereden su getirirler ve Türklere aşağılayıcı bir yüz ifadesi bakarlar. Türkler herkese inci boncuk dağıttıkça ve diğer ülkelerin yaptıklarını alttan aldıkça saygınlığı da azalmaktadır.

Roma şehrinden getirdiklerimizi yerken atlı bir Türk belirdi. Atından inmeden ona elimle uzattığım yemeği yedi. Ben de onun yapılı bedenine ve savaşa uygun yapısına, zarafetine baktım bu arada. Bir mızrak, cimitarra, arkebüz, yay, oklar ve içinde sekiz adet çakı olan bir sopa, hançer ve çekiç taşıyordu. Bana kalırsa on tane düşmanla başa çıkar hatta onları öldürebilirdi bile.

Francisco Guerrero

2 comments

  1. Yazar Beğ esenlikler, Cengiz Han’ın Türklüğü malumunuz üzere tartışılan bir konu. Yapılan araştırmalara göre Cengiz’in Y-dna’sı yani haplogrubu, C3, C-M217.
    Bu da genel olarak Moğollarda ve Tunguzlar’da görülmekte. Türkler’de çok nadir. Bunun hakkında ne düşünüyorsunuz?

    1. DNA testleri son zamanlar revaçta. Bu testlerin son zamanlarda artmasının nedeni tek dünya devletine zemin hazırlamaktadır. Çünkü testlerin amacı insanları karışmış olduğuna ve saf bir ırkın olmadığına ikna etmektir. Bu firmalara para verip onları daha çok zengin etmeyin.

Bir Cevap Yazın