Ermeni Muhalifler Nikol Paşinyan’ı Türk ilan Etti!

Nikol Paşinyan Türk mü? Ermenistan’da Nikol Paşinyan ile Ermeni gazeteci arasında ilginç bir diyalog yaşandı. Gazeteci Paşinyan’a Türk müsünüz diye sordu. Paşinyan ise, Evet Türk’üm, diye cevap verdi.

Ermenistan’da Başbakan Paşinyan’a tepkiler devam ediyor. Azerbaycan karşısında dağlı Karabağ’da büyük bir yenilgiye uğrayan Ermenistan ordusu ağır kayıplar verdi. Yenilgiyi hazmedemeyen muhaliflerin hedefinden Paşinyan var. İki yıldır devam eden prostestolarda halk daha önce hükümet binasına giremye çalıştı, Paşinyan’ı istifaya davet etti. Savaşın çözüm olmadığını söyleyen Paşinyan, Türkiye ve Azerbaycan ile ilişkilerini düzeltmek istediğini ifade ediyor. Ermeni muhalifler bu tavrı nedeniyle Nikol Paşinyan’ı Türk olarak adlandırdı. Hatta Ermeni başbakana Nikol Paşa adını taktılar. Ermeni bir gazeteci de Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan’a “Siz Türk müsünüz” dedi. Paşinyan ise “Evet, Türküm” dedi.

Paşinyan Türk değildir fakat bu saçma soru karşısında sinirlenmiş olacak ki “Evet Türküm” diye cevap vermiştir. Paşinyan’ı Ermenistan’daki muhalifler Türk olmakla suçluyor. Paşinyan için gizli Türk diyorlar. Adını da Nikol Paşa koydular. Ermeni muhalifler yaptıkları protestoda “Ermenistan’da Türk İstemiyoruz” diye slogan atıyorlar. Gören de sanacak ki Ermenistan’da çok Türk var da böyle slogan atıyorlar. Gerçekte ise Ermenistan’da 1 tane bile Türk yoktur. Ancak Türkiye’de on binlerce Ermeni vardı. Bu Ermenilerin içinde sanatçılar, siyasetçiler, tacirler de fazladır. Ermeniler Türkiye’de rahat ve huzurlu bir yaşam sürerken Ermenistan’da ise bir tane Türk bile yaşamamaktadır fakat son olaylar ile Ermeni Muhalifler Ermenistan’da yaşayan bir Türk buldular daha doğrusu birini Türk ilan ettiler. O kişi ise Nikol Paşinyan. Ermenistan’da birine Türk müsün diye sormak küfür etmek ile eş değerdir. Ermenistan’da Türk’ün anlamı, şerefsiz, adi, hain, alçak, barbar, hırsız, katil gibi anlamlara denk gelmektedir.

Savaşın asla bir çözüm olmadığını belirten Nikol Paşinyan, Türkiye ve Azerbaycan ile ilişkileri düzeltmek istediğini söyledi: “Türkler ile normalleşmemiz gerekiyor. Bunun önündeki bütün engelleri aşacağız.” dedi. Ancak halkın yüzde 60 oyu ile seçilen Nikol Paşinyan’a, yurtdışında yaşayan diaspora Ermenileri ve Karabağ Ermenileri karşı çıktı. Nikol Paşinyan’ı “Türk olmakla” itham eden Ermeni muhalifler, Ermeni Başbakan’a “Nikol Paşa” adını taktı. Paşinyan ise buna karşılık olarak, şunları söyledi;

Ermeni soykırımı mevzusu, diaspora Ermenilerinin güttüğü bir dava. Burada, Ermenistan’daki Ermenilerin böyle bir derdi yok. Biz Türkler ile normalleşmek ve ticarete başlamak istiyoruz. Biz Ermenistan’ı, tarihsel davalara saplanıp geride bırakmayacağız. İlişkileri düzeltip Ermenistan’ı kalkındıracağız

Nikol Paşinyan Ermenistan Başbakanı Yıl: 2022

Bir Cevap Yazın