2023 DGS Matematik Kanal Önerileri

Matematik, tüm sınavların en belirleyici derslerinden biridir. DGS’de bilhassa sayısalda önemi oldukça fazladır. Birkaç net fazla yapmak bile sıralamanızda puanınızda çokça etki edecektir. Ayrıca eşit ağırlıkçılar için , zaman açısından da Matematik çok çok önemlidir. Türkçe soruları zaten vakit almaktadır. Matematikte zaman kazanmak gerekmektedir. Haliyle Matematiği ne sözel, ne sayısal, ne eşit ağırlık olmak üzere kimse es geçemez. Ayrıca Matematik dersi ne verirseniz onu alacağınız bir ders. Çabalayın ve vazgeçmeyin. Özdisiplin edinin. Gerisi sizde Matematikte ilerlemeyi gösterecektir.

1.Benim Hocam DGS Matematik Deniz Atalay Konu Anlatımı

1) 2022 ALES – DGS Matematik – Temel Kavramlar 1 – Deniz ATALAY – YouTube

Anlatımı gerçekten çok düzgün. Baymıyor, video sayısı da ortalama. Sıkıştırarak çalışmayın, zamana yayarak çalışırsanız 2 – 3 ayda (bu sene sonunda) çok rahat bitirirsiniz konularınızı.

2. Şifreli Matematik

Kanal, başlığı gereği dikkat çeken bir kanal zaten. Anlatımı da fena değil.

3. Gerçel Matematik

TEMEL KAVRAMLAR 1. ADIM (2022 DGS KPSS ALES TYT) #DGS #KPSS #ALES – YouTube

Kanal sahibinin diksiyonu her ne kadar çok düzgün olmasa da, gerek motivasyon videoları gerekse konuyu öğretmesi güzel. Lakin video sayısı çok fazla. Ben aslında süresi uzun ve az- orta video sayısı olan kanalları seviyorum, bunda ise süre normal, video sayısı çok. Ama aslında zamana yayarak çalışmak için uygun olan da bu hocanın yaptığı zaten.

4. Çetin Hoca Akademi

Çetin Hoca Akademi – YouTube

İlk 3 kanalda, konu anlatımından bahsettik. Bu kanalda da konularına göre konu anlatımı bulunmakta ama ben bu kanalı matematikte rehberlik olarak değerlendiriyorum. Çok güzel motivasyon videoları var, insanı gaza getiriyor.

5. 49 Günde TYT Matematik

Temel Kavramlar 1 | 49 Günde TYT Matematik Kampı 1.Gün | Rehber Matematik – YouTube

Bu kanalı hem TYT çalışırken hem DGS çalışırken bu 49 günde video serisi ile kullandım. Kesinlikle hangi alana girerseniz girin bu video serisini tavsiye ediyorum. Ben Matematik defteri oluşturdum. TYT – DGS – KPSS – ALES Matematik defteri olarak değerlendirdim. Bir video ortalama 50 dakika sürüyor. Deftere yazarken de 1 video süresi sürekli durdurmaktan, geri almaktan falan 2 saati buluyor. Ama değer mi kesinlikle değer. Normalde Benim Hocam kanalı ile birlikte ilk sıraya koyardım bu video kanalını lakin TYT adını geçirdiği için en sona ekledim.

Bir Cevap Yazın