2023 DGS Türkçe Kanal Önerileri

DGS Türkçe, Sözelciler ve Eşit ağırlıkçılar için büyük önem arz etmektedir. Elbette sayısalcılar için de önemi büyüktür. 5 Türkçe Neti 1 Matematik netine eşit, daha ne olsun. Türkçesi çok sağlam olan ve aynı zamanda Sayısaldan hazırlanan biri, 8 – 10 Matematik netine eşit olacak kadar (40 – 50 Türkçe neti) yapsa, o net o kişinin puanını ve sıralamasını gayet artıracaktık. Eşit Ağırlıkta zaten hem Türkçenin hem Matematiğin önemi büyük, üstüne üstlük süre sınavı olan bir sınav zaten DGS. Sözelciler için zaten en önemlisi Türkçe. O halde alanımız ne olursa olsun Türkçeden de iyi bir net yapmamız gerekli.

1.Benim Hocam DGS Türkçe Konu Anlatımı Kadir Başar

Ben bu video anlatımından daha iyisini görmedim DGS Türkçede. Ayrıca video sayısı da 21. Haliyle kısa sürede konuları bitirip seri soru çözümüne geçebilirsiniz. Lakin ben Hale Karataş’ın DGS video ders notlarını almıştım. Birkaç yıl önce Benim Hocam DGS Türkçe konularını Hale Karataş sunuyordu çünkü, e ben de yeni kitap almadım hiç sevmem gereksiz yere aynı yayınevinin aynı dersinin kitabını almayı, hiç de almadım. Haliyle bu videolarda olup ders notlarında olmayan notları post it notlara yazıyorum. Lakin o kısım çok vaktimi aldı gerçekten. Her soruyu yazdım soruları unutmayayım diye. Not alarak çalışmak inanılmaz vakit alıyor. 1 video 1 saatimi aldı bu kanalda. Lakin sorular çok öğretici olduğundan değer.

2022 ALES – DGS Türkçe – Tanıtım – Kadir BAŞAR – YouTube

2.Aker Kartal DGS Türkçe Konu Anlatımı

Anlatımlar inanılmaz kısa, konular hakkında bilgili olan, şöyle bir gözden geçireyim diyenler için uygun. Sade, kısa anlatımı var.

2022 DGS TÜRKÇE TANITIM – AKER KARTAL – YouTube

İsterseniz aynı hocanın daha geniş çaplı anlatımı var, ben KPSS ve DGS hazırlanırken izlemiştim. Anlatımı düzgündü.

2022 / Türkçe Konu Anlatım Tanıtım – Aker KARTAL (KPSS – DGS – ALES – TYT – AYT – LGS) İsemTV – YouTube

3. Rüştü Hoca İle Türkçe

İlk 3 kanal videosunda konu anlatımından bahsettim, bunda da püf noktalar için Rüştü Hoca’yın öneriyorum sizlere, güzel ipuçları veriyor.

Paragraf “FULLETEN” 10 TAKTİK – YouTube

Ayrıca ilerleyen zamanlarda Dil Bilgisi kısmından sonra DGS için de Rüştü Hocanın konu anlatım kısımlarını inceleyebilirsiniz:

Ses Bilgisi | 1.BÖLÜM | 80 Günde Türkçe Kampı 1.Gün | RÜŞTÜ HOCA – YouTube

Herkese başarılar dileriz…

Bir Cevap Yazın