Analar Ağlamasın? Türkiye Savaşmasın?

Bizim varlığımız Atalarımızın sayesindedir. Onlar savaştığı için, düşmanı öldürüp yerle yeksan ettiği için biz bugünlere gelebildik. Savaş meydanına yol almadan önce en güzel kıyafetler, gösterişli zırhlar giyilirdi. Atların saçları örülür, toy havasına girilirdi. Savaşa gidiyoruz diye bütün budun bayram ederdi.

Peki şimdi ne oldu? Analar ağlamasın diye saçma ve tutarsız bir söylem çıkardılar. Açık konuşmak gerekirse zavallı insanların kullandığı söylemleri bizim ırkımıza, milletimize dayatmaya çalışıyorlar ki toplum nezdinde büyük bir şekilde bu söyleme kanaat getirildi. Bu söylemi destekleyen ve milli bilince sahip olmayan zavallılar hiç mi düşünemiyor ki analar ağlamasın diye bir gerçeklik tarihte hakikaten olsaydı Osmanlı Beyliği kurulduğundan 2 hafta sonra silinip yok olmaz mıydı?

Kanuni Sultan Süleyman’ın “Askerlerin anaları ağlamasın, bu topraklar bize yeter savaşa gerek yok.” dediğini düşünebiliyor musunuz?

Bumin Kağan’ın “Savaşacağım ama askerler ölecek. Anaları ağlatmaya gerek yok, demirciliğe devam edeyim.” dediğini aklınız alıyor mu?

Sultan Alparslan’ın Anadolu’ya girişinde “Anaları ağlatmaya gerek yok, hadi Bozkurtlarım geri çekiliyoruz.” dediğini düşünebiliyor musunuz?

Atatürk’ün Kurtuluş Savaşına ehemmiyet vermeyip “Savaşmaya gerek yok. Analar ağlamasın. Topraklarımızı verelim şehit vermeyelim yeter. Amerikan mandasında mutlu mesut yaşarız.” dediğini düşünebiliyor musunuz?

Ergenekon hakkında Atalarımızın “Bu dağlar arasında biz mutluyuz, buradan çıkınca savaş olur anaları ağlatmayalım” dediğini düşünebiliyor musunuz?

Ne kadar komik olsa da bu örnekler aslında çok rezil ve üzücü bir durumu işaret etmektedir. Şu an içinde bulunduğumuz rahatsız edici siyasi bunalım tam da bu şekilde yaşanmaktadır. Analar ağlamasın diye topraklarımız verilme noktasına gelindi. Analar ağlamasın diye uydurulmuş bir barış yalanıyla binlerce şehidimizin sorumlusu rahatlıkla ortalıkta dolaşıp kendi milli propagandalarını ve eylemlerini yapabilmektedir. Bunun sorumlusu olan kimseleri asla unutmayacağız ve hesap günü geldiğinde ifa ettiğimiz milli kin ile derin bir hükmü onlar üzerine kılacağız.

Bu ve bunun gibi zavallı ve tutarsız düşünceleri bir Türk’ün asla kabullenmemesi endişe ile önem verdiğimiz bir konudur. Doğmamış Türk çocukları ve atalarımızın bize bıraktığı toprakları korumak için; Bizim analarımız ağlamalıdır! Soruyorum size Hülagü’nün, Tong Yabgu’nun kanı hangi bedende?

Bir Cevap Yazın